9 Նոյեմբեր 2011 - 12:23 AMT
Ֆինանսաբյուջետային հարցերով մշտական խորհրդարանական հանձնաժողովի ղեկավար Գագիկ Մինասյանը համոզված է, որ տարվա ավարտին կհաջողվի հասնել բյուջեով նախատեսված գնաճի ցուցանիշին՝ 4 տոկոս (±1,5 տոկոս)։ Նա նշել է, որ տարեսկզբի բարձր գնաճային ճնշումները հիմա թուլացել են։ «Հոկտեմբերի սկզբին մենք 12-ամսյա կտրվածքով արձանագրել ենք գնաճի 5,7 տոկոս, իսկ դեկտեմբերից մինչև հոկտեմբեր՝ 0,9 տոկոս»,- ասել է Մինասյանը։
«Բայց ցանկացած, նույնիսկ ամենանբարենպաստ զարգացումների դեպքում մենք դեկտեմբերին կկարողանանք ապահովել բյուջեով նախատեսված գնաճի ցուցանիշը»,- ասել է նա։

9 Ноябрь 2011 - 12:23 AMT
Глава постоянной парламентской комиссии по финансово-бюджетным вопросам Гагик Минасян уверен, что по итогам года удастся добиться заложенного в госбюджет показателя инфляция – 4% (±1,5%). Он отметил, что очень большие инфляционные давления начала года сейчас ослабли. “В начале октября мы зафиксировали в 12-и месячном разрезе уровень инфляции 5,7%, а с декабря до октября вообще 0,9%”, -сообщил Минасян.
“И при любых, даже самых неблагоприятных развитиях, мы в декабре сможем обеспечить запланированный бюджетом показатель инфляции”, – подчеркнул Гагик Минасян.