9 Նոյեմբեր 2011 - 13:49 AMT
2011թ. հունվար- հոկտեմբերին Երևանի «Զվարթնոց» օդանավակայանը փոխադրել է 1 350 019 ուղևոր` 2010 թվականի նույն ժամանակահատվածի 1 356 989 ուղևորի համեմատ, հաղորդում է Հայաստանի Քաղավիացիայի գլխավոր վարչության (ՔԱԳՎ) մամլո ծառայությունը: Նշված ժամանակահատվածում երկիր է ժամանել 645 632մարդ` 2010 թվականի 649 328-ի դիմաց, մեկնել է 704 387 մարդ` 2010 թվականի 707 661 -ի դիմաց:
2011թ. հունվար- հոկտեմբերին «Զվարթնոց» օդանավակայանով տեղափոխվել է մոտ 7 810 տոննա բեռ` 2010թ. 7013 տոննայի դիմաց: Մասնավորապես, արտահանվել է 3651 տոննա բեռ` 2010թ. 2742 տոննայի դիմաց և ներկրվել է 4159 տոննա` 2010թ. 4271 տոննայի դիմաց:
Թռիչքների ու վայրէջքների ընդհանուր թիվն օդանավակայանում հաշվետու շրջանում կազմել է 8299 ` 2010թ. 8176-ի դիմաց։

В январе-октябре 2011 года через международный аэропорт «Звартноц» было перевезено 1 350 019 пассажиров по сравнению с 1 356 989 пассажирами за аналогичный период 2010 года, сообщает пресс-служба Главного управления гражданской авиации (ГУГА) Армении. За указанный период в страну прибыло 645632 человек против 649328 человек в 2010 году, а отбыло – 704 387 человек против 707 661 человек в 2010 году.
При этом за указанный период через аэропорт «Звартноц» было перевезено порядка 7 810 т груза против показателя за 2010 год в 7013 т. В частности, было экспортировано 3651 т груза против 2742 т в 2010 году и импортировано 4159 т против 4271 тонн в 2010 году.
Общее число взлетов и посадок в аэропорту «Звартноц» за отчетный период составило 8299 против 8176 за 2010 год.