Հայաստանի կառավարությունը նոյեմբերի 10-ի նիստում անհետաձգելի է համարել հարկադրման ոլորտում 32 օրենքների փոփոխությունների նախագծերը։
2012-ին հարկերի հավաքումները 101 մլրդ դրամով բարձրացնելու նպատակով Հայաստանի կառավարությունը պատրաստել և խորհրդարան է ներկայացրել օրենսդրական փաթեթ, որին համապատասխան նախատեսվում է զգալի փոփոխություններ կատարել հարկային օրենսդրությունում։
Ինչպես հաղորդել է Հայաստանի ֆինանսների նախարար Վաչե Գաբրիելյանը, անհետաձգելի համարված օրինագծերը սահմանված ժամկետներում ներկայացվելու են ՀՀ ԱԺ քննարկմանը, որպեսզի խորհրդարանը դրանք հաստատի ընթացիկ տարվա դեկտեմբերին 2012-ի պետբյուջեի ընդունման շրջանակներում։
Նոր փաթեթում ներառված են շտկումներ «Հարկերի մասին», «Ակցիզային հարկերի մասին», «ԱԱՀ մասին», «Եկամտահարկի մասին», «Սոցիալական ապահովման պարտադիր վճարումների մասին», «Շահութահարկի մասին», «Պետտուրքի մասին», «Ֆիքսված վճարումների մասին», «Հարկային ծառայության մասին», «Մաքսային ծառայության մասին» օրենքներում և այլն։

10 Ноябрь 2011 - 11:41 AMT
Правительство Армении на заседании 10 ноября признало неотложным пакет поправок в проекты 32 законов, касающихся налогообложения.
С целью обеспечения повышения налоговых сборов в 2012 году на 101 млрд драмов правительство Армении подготовило и представило в парламент законодательный пакет, в соответствии с которым планируется внести существенные изменения в налоговое законодательство.
Как сообщил министр финансов Армении Ваче Габриелян, признанные неотложными законопроекты в установленные сроки будут представлен на рассмотрение в НС РА с тем, чтобы парламент утвердил их в декабре текущего года в рамках принятия госбюджета на 2012 год.
В новый пакет включены поправки в законы «О налогах», «Об акцизных налогах», «Об НДС», «О подоходном налоге», «Об обязательных выплатах социального обеспечения», «О налоге на прибыль», «О госпошлине», «О лицензировании», «Об ограничении наличных сделок», «О валютном регулировании и надзоре», «О фиксированных выплатах», «О налоговой службе», «О таможенной службе», «Об организации и проведении проверок в Армении» и другие.