10 Նոյեմբեր 2011 - 12:17 AMT
Հունվար-սեպտեմբեր ամիսների արդյունքներով ՀԿԵ-ն Հայաստանի երրորդ խոշորագույն գործատուն է հանդիսանում։ «Հարավկովկասյան երկաթուղի» ընկերությունը հունվար-սեպտեմբեր ամիսների արդյունքներով ընդգրկվել է Հայաստանի խոշորագույն գործատուների եռյակում: Հայաստանի պետական եկամուտների կոմիտեի կողմից վերջերս հրապարակված ցուցակում ՀԿԵ-ն երրորդ տեղն է գրավել:
1000 խոշորագույն ընկերությունների թվում «ՀԿԵ» ՓԲԸ-ն հինգերրորդ տեղն է զբաղեցնում հունվար-սեպտեմբեր ամիսներին պետբյուջե պարտադիր սոցիալական ապահովագրության վճարների վճարման ցուցանիշով:
Ինչպես նշում է «ՀԿԵ» ՓԲԸ գլխավոր տնօրեն Շևկետ Շայդուլլինը, սոցիալական քաղաքականությունը և աշխատողների սոցիալական պաշտպանությունն ընկերության համար հանդիսանում են զարգացման միջոցներ, որոնք բարձրացնում է ՀԿԵ-ի մրցունակությունն աշխատանքի շուկայում:
«2011 թվականն ընկերության համար կլինի բիզնես-գործընթացների արդյունավետության աճի, շահութաբերության և հզորությունների ավելացման ժամանակ: 2011-ը մեր համար լինելու է երկաթուղու առանց կորուստների աշխատանքի տարի», – հայտարարեց Շ.Շայդուլլինը:
ՀՀ պետեկամուտների կոմիտեի կողմից հունվար-սեպտեմբեր ամիսների արդյունքներով հրապարակած 1000 խոշոր հարկ վճարողների ցանկում «Հարավկովկասյան երկաթուղի» ընկերությունը զբաղեցնում է 53-րդ տեղը, հաղորդում է ՀԿԵ մամլո ծառայությունը:

10 Ноябрь 2011 - 12:17 AMT
ЗАО «Южно-Кавказская железная дорога» по итогам января-сентября 2011 года вошло в тройку крупнейших работодателей Армении. Согласно обнародованном недавно Комитетом госдоходов Армении списке по величине перечисленных в январе-сентябре текущего года в государственный бюджет Армении обязательных выплат социального страхования ЮКЖД среди 1000 местных компаний заняла пятое место.
Как отмечал ранее генеральный директор ЗАО «ЮКЖД» Шевкет Шайдуллин, социальная политика и социальная защита сотрудников является для компании способом развития и роста производительности труда, что повышает конкурентоспособность компании на рынке труда, позволяет привлекать на работу новых специалистов.
«2011 год является для компании временем повышения эффективности бизнес-процессов, роста рентабельности и оптимизации мощностей. Этот год также станет для нас временем выхода дороги на безубыточный уровень», – заявил Шайдуллин.
В обнародованном по итогам января-сентября Комитетом госдоходов списке 1000 крупнейших налогоплательщиков Армении ЗАО «ЮКЖД» занимает 53-ю позицию.