2011 թվականի նոյեմբերի 7-10-ին Միացյալ Թագավորության մայրաքաղաք Լոնդոնում տեղի ունեցավ «Համաշխարհային զբոսաշրջային շուկա» («World Travel Market») առաջատար միջազգային տարեկան ցուցահանդեսը՝ մասնակցությամբ Հայաստանի ազգային մրցունակության հիմնադրամի, Հայաստանի զբոսաշրջային ընկերությունների ինչպես նաև Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության ներկայացուցիչների:
Ցուցահանդեսը հնարավորություն է ընձեռում զբոսաշրջության համաշխարհային շուկային Հայաստանի և Արցախի արդյունավետ ինտեգրման և գործարար աշխարհի ներկայացուցիչների հետ նոր գործընկերային կապերի հաստատման համար, հաղորդում է Հայաստանի ազգային մրցունակության հիմնադրամի մամլո ծառայությունը։

10 Ноябрь 2011 - 12:18 AMT
Фонд национальной конкурентоспособности представлял Армению на международной туристической выставке World Travel Market
На годовой международной выставке World Travel Market, которая прошла 7-10 ноября в столице Великобритании – городе Лондон, Армению представили Фонд национальной конкурентоспособности вместе с армянскими туристическими компаниями и представителями из Нагорно-Карабахской республики.
«Выставка дает возможность ее участникам установить новые партнерские связи с представителями мирового бизнес-сообщества, а также повышает эффективность интеграции Армении и Арцаха в мировой туристический рынок», – отмечается в сообщении пресс-службы ФНКА.