«Անելիք Բանկ» ՓԲԸ-ն իր ավանդատուներին առաջարկում է նոր ավանդատեսակ` «Վստահելի», կուտակման իրավունքով: Այս ավանդի նվազագույն չափը սահմանված է 40.000 ՀՀ դրամ, ի տարբերություն մնացած ավանդատեսակների, որտեղ այն կազմում է 100.000 ՀՀ դրամ կամ համարժեք արտարժույթ, ընդ որում, դրամային ավանդ ներդնելու դեպքում ավանդը կհաշվարկվի տարեկան մինչև 12.3% տոկոսադրույքով, իսկ ԱՄՆ դոլարի դեպքում` մինչև 8,8 %, հայտնում է բանկի մամլո ծառայությունը:
«Անելիք Բանկ» ՓԲԸ-ում «Վստահելի» ավանդատեսակով ավանդ ներդրած ավանդատուները հնարավորություն ունեն ցանկացած պահի, ցանկացած գումարով ավելացնել կամ հետ վերցնել ավանդը կամ նրա մի մասը, նույնիսկ պայմանագրում նշված ժամկետից շուտ` համապատասխան ամսվա տոկոսների պահպանմամբ: Ավանդի առանձնահատկությունը կայանում է նրանում, որ բոլոր այն ավանդատուները, ովքեր կներդնեն նշված ավանդատեսակով ավանդ 1 տարի և ավել ժամկետով և մինչև պայմանագրում նշված ժամկետի 2/3-ի լրանալը կկրկնապատկեն ավանդի մայր գումարը և ավանդի տոկոսները կստանան ժամկետի վերջում, ապա գործող տոկոսադրույքին կավելանա ևս 0.1% մնացած ժամկետի համար: Կարևոր է նաև նշել, որ Բանկը հնարավորություն է ընձեռում իր ավանդատուներին ավանդի դիմաց տոկոսները ստանալ յուրաքանչյուր ամիս կամ կապիտալացնել դրանք, այսինքն` տոկոսի վրա տոկոս հաշվարկել»,- ասաց Գովազդի և հասարակության հետ կապերի վարչության պետ Արմեն Արևյանը:
Բանկի բոլոր ավանդատուները ստանում են նվեր` անվճար VISA կամ MASTERCARD տեսակի պլաստիկ քարտեր` առանց սպասարկման վճարների:

10 Ноябрь 2011 - 13:03 AMT
ЗАО «Банк Анелик» предлагает новый вид вклада «Надежный» по ставке до 12,3% годовых для драмовых и по 8,8% – для долларовых вкладов.
Как отмечается в сообщении пресс-службы банка, в отличие от других видов вкладов, по которым минимальная сумма составляет 100 тыс. драмов (либо эквивалент в инвалюте), по данному виду депозита минимальная сумма установлена в размере 40 тыс. драмов.
«Вкладчики депозита «Надежный» могут в любой момент пополнять счет на любую сумму, снимать средства даже раньше указанного по договору срока, сохраняя проценты за соответствующий месяц», – сказал начальник управления рекламы и по связям с общественностью Армен Аревян. А для тех вкладчиков, которые вложат деньги на один год и более и удвоят сумму вклада до истечения 2/3 указанного договором срока и получат проценты по вкладу в конце срока, к действующей ставке их вклада прибавится еще 0,1% на оставшийся срок.
Помимо этого банк позволяет своим вкладчикам получать проценты по вкладу ежемесячно или капитализировать их, то есть начислять процент на процент.
Все вкладчики банка получают в подарок бесплатные пластиковые карты VISA или MASTERCARD без платы за обслуживание.