Այսօր Apple-ի համահիմնադիր Սթիվ Վոզնյակը կհանդիպի Հայաստանի պետական ճարտարագիտական համալսարանի ռեկտորի, համալսարանի աշխատակազմի և ուսանողների հետ։ Սթիվ Վոզնյակ-ին կշնորհվի ՀՊՃՀ պատվավոր դոկտորի կոչում։
Այս հանդիպումներին կհաջորդի ՀՀ վարչապետ Տիգրան Սարգսյանի էկոնոմիկայի նախարար Տիգրան Դավթյանի հետ հանդիպումը, որից հետո Վոզնյակը մամլո ասուլիս կտա լրագրողներին։
Իսկ երեկոյան կկայանա ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանի հետ հանդիպումը և 2011թ-ի Համաշխարհային ՏՏ մրցանակի շնորհման պաշտոնական արարողությունը։ Հենց այս մրցանակը ստանալու համար է Apple-ի համահիմնադիրը ժամանել Հայաստան։ Կազմակերպչական գործերը նախաձեռնել է Սինոփսիս Արմենիա ընկերությունը, իսկ ֆինանսավորումը՝ «ՎիվաՍել-ՄՏՍ» ընկերությունը։
Երեկ Սթիվ Վոզնյակը հանդիպել է Հայաստանի ՏՏ ոլորտի ներկայացուցիչների հետ, շրջայց կատարել Սինոփսիս Արմենիա ընկերության ուսումնական կենտրոնում և ապա Մայր Աթոռ Սուրբ Էջմիածնում հանդիպել է Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսին։

11 ноября сооснователь компании Apple Стив Возняк встретится с ректором Армянского государственного политехнического университета, сотрудниками университета и студентами. Стиву Возняку будет присвоео звание почетного доктора АГПУ.
Затем Стив Возняк встретится с премьер-министром Армении Тиграном Саркисяном и министром экономики РА Тиграном Давтяном, после которой состоится пресс-конференция для журналистов.
А вечером состоится его встреча с президентом РА Сержом Саргсяном, а также пройдет официальная церемония награждения Всемирной премией ИТ 2011 года, для получения которой и приехал в Армению сооснователь Apple. Организационными вопросами занимается компания “Синопсис Армения”, при финансовой поддержке компании “ВиваСелл-МТС”.
10 ноября Стив Возняк встретился с представителями сферы ИТ Армении, посетил компанию “Синопсис Армения”, затем побывал в Первопрестольном Святом Эчмиадзине, где встретился с Католикосом Всех Армян Гарегином Вторым.