Խորհրդանշական այս օրը՝ 2011թ. նոյմեբերի 11-ին ժամը 11:00-ին Հայաստանում մեկնարկեց «Մարքեթինգի մեծ շաբաթը», որի շրջանակներում երկիր կայցելի մարքեթինգի «գուրու» Ֆիլիպ Կոտլերը: ԱՄՆ Հյուսիսարևմտյան համալսարանի Ջոն Քելոգի մենեջմենքի բարձրագույն դպրոցի միջազգային մարքեթինգի պրոֆեսոր Ֆիլիպ Կոտլերի տարածաշրջանում առաջին այցը Հայաստան տեղի կունենա նոյեմբերի 13-17-ը: «Կոտլերը Հայաստանում. 11.11.11» նախագծի նախաձեռնողն է Մարքեթինգի հայկական ասոցիացիան՝ իշխանությունների աջակցությամբ:
«Կոտլերն անհամբերությամբ է սպասում իր այցին Հայաստան, որտեղ երեբք չի եղել»,-Երևանում կայացած մամլո ասուլիսում հայտարարել է «Կոտլեր իմպաքտ» ընկերության մենեջեր Ֆահիմ Կիպրիան: Ըստ նրա, հայտնի մասնագետի քառօրյա այցի շրջանակներում նա կհանդիպի ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանի, վարչապետ Տիգրան Սարգսյանի, նախարարների հետ: Կոտլերը հանդես կգա հավաստագրված դասախոսություններով հայկական ընկերությունների, տնօրենների ու մենեջերների ղեկավարների, ինչպես նար ուսանողների առջև՝ ներկայացնելով մարքեթինգի իր նոր Marketing 3.0. Profitability, Returnability. Sustainability հայեցակարգը:
Իր հերթին Մարքեթինգի հայկական ասոցիացիայի նախագահ Արամ Նավասարդյանը հավելել է, որ Կոտլերի մասնակցությամբ տեղի կունենա «Տարածաշրջանում մարքեթինգի զարգացման հեռանկարները» միջազգային խորհրդաժողովը, որին մասնակցելու համար Հայաստան կայցելեն նաև Վրաստանի, Թուրքիայի, Իրանի, Ուկրաինայի, մի շարք եվրոպական երկրների ներկայացուցիչներ, այդ թվում նաև ESOMAR հայտնի մարքեթինգային ու հետազոտական ընկերության նախագահ Դիտեր Կորժակը: Կոտլերին լսելու ցանկություն են հայտնել Բանգլադեշի, Հնդկաստանի ու Եգիպտոսի ներկայացուցիչները, որոնք, սակայն, չեն կարողանա ժամանել Հայաստան մուտքի արտոնագրերի հետ կապված խնդիրների պատճառով:

11 Ноябрь 2011 - 10:47 AMT
В символический день – 11 ноября в 11:11 2011 года в Армении стартовала международная «Большая неделя маркетинга», в рамках которой страну посетит маркетинговый «гуру» Филипп Котлер. Первый региональный визит в Армению профессора международного маркетинга Высшей школы менеджмента Дж.Л.Келлога при Северо-Западном университете США состоится 13-17 ноября. Инициатором программы «Филипп Котлер в Армении: 11.11.11» выступает Армянская ассоциации маркетинга при поддержке властей Армении.
«Котлер с нетерпением ждет своего визита в Армению, где он никогда не был», – сказал на пресс-конференции в Ереване менеджер компании «Котлер Импакт» Фахим Киприа. По его словам, в рамках четырехдневного визита великий маркетолог встретится с президентом Армении Сержем Саргсяном, премьер-министром Тиграном Саркисяном, главами министерств. За период пребывания в стране Котлер выступит с сертифицированными лекциями для руководителей армянских компаний, директоров и менеджеров, а также студентов, в ходе которых он представит свою новую концепцию маркетинга «Marketing 3.0. Profitability, Returnability. Sustainability».
В свою очередь председатель ААМ Арам Навасардян добавил, что желание послушать и пообщаться с Котлером выразили представители из Бангладеш, Индии и Египта, которые, однако, не смогут посетить Армению из-за проблем, связанных с получением виз. Арам Навасардян также сообщил, что с участием Котлера в Ереване пройдет двухдневная международная конференция «Перспективы развития маркетинга в регионе», для участия в которой Армению посетят также ведущие представители маркетинговых структур из Грузии, Турции, Ирана, Украины и стран Европы, а среди них президент известной маркетинговой и исследовательской компании ESOMAR Дитер Коржак.