Մարքեթինգի ոլորտի համաշխարհային «գուրու» Ֆիլիպ Կոտլերի «Մարքեթինգի հիմունքները» գիրքը կթարգմանվի հայերեն: Այդ մասին միջազգային «Մարքեթինգի մեծ շաբաթի» մեկնարկին նվիրված մամլո ասուլիսի ժամանակ հայտարարեց Հայաստանում Մարքեթինգի հայկական ասոցիացիայի նախագահ Արամ Նավասարդյանը:
Մեկնարկած շաբաթվա շրջանակներում Հայաստան կայցելի մարքեթինգի «գուրու» Ֆիլիպ Կոտլերը: Նոյեմբերի 13-17 կկայանա ԱՄՆ Հյուսիսարևմտյան համալսարանի Ջոն Քելոգի մենեջմենթի բարձրագույն դպրոցի միջազգային մարքեթինգի պրոֆեսորի առաջին տարածաշրջանային այցը Հայաստան: «Ֆիլիպ Կոտլերը Հայաստանում. 11.11.11» ծրագրի նախաձեռնողը հանդիսանում է Մարքեթինգի հայկական ասոցիացիան, Հայաստանի իշխանություների աջակցությամբ: Այցի ընթացքում Կոտլերը հանդես կգա դասախոսությունների շարքով՝ ուղղված Հայաստանի կազմակերպությունների միջին և ավագ մենեջերներին, ղեկավարներին, տնօրեններին և ուսանողներին՝ ներկայացնելով մարքեթինգի իր նոր «Marketing 3.0. Profitability, Returnability. Sustainability» հայեցակարգը:
Այդ կապակցությամբ «Կոտլեր Իմփեքտ» ընկերության մենեջեր Ֆահիմ Կիպրիան ավելացրեց, որ դա կօգնի դարձնել մարքեթինգային որոլտի գիրքը և գիտելիքները մատչելի լայն հասարակության համար: Միաժամանակ նա ընդգծեց, որ Կոտլերի այցը Հայաստան, որը ընտրվել է տարածաշրջանային կենտրոն, ունի կարևոր նշանակություն, ավելացնելով, որ հայտնի մարքեթոլոգը իր հետագա տուրերում կպատմի իր տպավորությունների մասին, հարուստ մշակույթ և պատմական ժառանգություն ունեցող երկրից:
Անդրադառնալով Կոտլերի անվան տարածաշրջանային մարքեթինգային կենտրոնի ստեղծմանը Հայաստանում՝ Արամ Նավասարդյանը ընդգծեց, որ դա թույլ է տալիս լրացնել այդ ոլորտում առկա մասնագետների պակասը:

«Основы маркетинга» мирового «гуру» сферы маркетинга Филиппа Котлера будут переведены на армянский язык. Об это на пресс-конференции, посвященной старту международной «Большой недели маркетинга» в Армении сообщил председатель Армянской ассоциации маркетинга Арам Навасардян.
В рамках стартовавшей недели страну посетит маркетинговый «гуру» Филипп Котлер. Первый региональный визит в Армению профессора международного маркетинга Высшей школы менеджмента Дж. Л. Келлога при Северо-Западном университете США состоится 13-17 ноября. Инициатором программы «Филипп Котлер в Армении: 11.11.11» выступает Армянская ассоциации маркетинга при поддержке властей Армении. За период пребывания в стране Котлер выступит с сертифицированными лекциями для руководителей армянских компаний, директоров и менеджеров, а также студентов, в ходе которых он представит свою новую концепцию маркетинга «Marketing 3.0. Profitability, Returnability. Sustainability».
В связи с этим менеджер компании «Котлер Импакт» Фахим Киприа добавил, что это позволит сделать книгу и знания в сфере маркетинга доступными широкой общественности. При этом он подчеркнул, что визит Котлера в Армению, выбранной региональным центром, имеет важное значение, добавив, что великий маркетолог во время своих дальнейших туров будет рассказывать о своих впечатлениях, полученных в стране с богатой культурой и историческим наследием.
Касаясь создания регионального маркетингового центра им. Котлера в Армении в следующем году, Арам Навасардян подчеркнул, что это позволит восполнить «вакуум» специалистов в этой сфере.