«Ժամանակակից մարքեթինգի ուշադրության կենտրոնում հասարակությունն է, այն միջավայրը, որտեղ դու աշխատում ես», նոյեմբերի 14 լրագրողների հետ հանդիպմանն ասաց ՎիվաՍել-ՄՏՍ ընկերության ներքին աուդիտի բաժնի ղեկավար Տիգրան Հովսեփյանը առաջին հավաստագրված հայկական ընկերությունների ղեկավարների, տնօրենների ու մենեջերների համար դասախոսությունից հետո, որի ժամանակ Ֆիլիպ Կոտլերը ներկայացրեց մարքեթինգի իր նոր «Marketing 3.0. Profitability, Returnability. Sustainability» հայեցակարգը: Ընկերության ներկայացուցչի խոսքով, հաջողության հասնելու համար անհրաժեշտ է ստեղծել իր շուրջ բարենպաստ միջավայր:
Ինչպես նշեց Տիգրան Հովսեփյանը, իր դասախոսության մեջ հայտնի մարքեթոլոգը ևս հնչեցրեց այս գաղափարը: «Նախկինում կարծում էին, որ եթե ընկերության համար լավ լինի, հասարակությունն էլ իրեն լավ կզգա: Այժմ հակառակն է՝ լավ կլինի հասարակությանը՝ լավ կզգա և ընկերությունը»:
Բացի դրանից, Կոտլերի սեմինարի ժամանակ ՎիվաՍել-ՄՏՍ ընկերության ներքին աուդիտի բաժնի ղեկեվարը ևս մեկ անգամ համոզվեց, որ ճիշտ ուղղության է ընտրվել: Իր համար Տիգրան Հովսեփյանը արեց եզրակացություններ, որ ընկերությունը պետք է հավատա նրան, ինչով զբաղվում է
Խորհրդանշական օրը՝ 2011թ. նոյմեբերի 11-ին ժամը 11:00-ին Հայաստանում մեկնարկեց «Մարքեթինգի մեծ շաբաթը», որի շրջանակներում երկիր է այցելել մարքեթինգի «գուրու» Ֆիլիպ Կոտլերը: ԱՄՆ Հյուսիսարևմտյան համալսարանի Ջոն Քելոգի մենեջմենքի բարձրագույն դպրոցի միջազգային մարքեթինգի պրոֆեսոր Ֆիլիպ Կոտլերի տարածաշրջանում առաջին այցը Հայաստան տեղի կունենա նոյեմբերի 13-17-ը: «Կոտլերը Հայաստանում. 11.11.11» նախագծի նախաձեռնողն է Մարքեթինգի հայկական ասոցիացիան՝ իշխանությունների աջակցությամբ:
Չորսօրյա այցի շրջանակներում հայտնի մարքետոլոգը կհանդիպի Հայաստանի նախագահ Սերժ Սարգսյանի հետ, վարչապետ Տիգրան Սարգսյանի և նախարարությունների ղեկավարների հետ:

«В центре внимания современного маркетинга – общество, та среда, где ты работаешь», – сказал 14 ноября журналистам начальник отдела внутреннего аудита компании Viva-Cell MTS Тигран Овсепян по итогам первой сертифицированной лекции для руководителей армянских компаний, директоров и менеджеров, в ходе которой Филип Котлер представил свою новую концепцию маркетинга «Marketing 3.0. Profitability, Returnability. Sustainability». По словам представителя компании, для того, чтобы добиться успехов, необходимо создать вокруг себя благоприятную среду.
Как отметил Тигран Овсепян, в своей лекции великий маркетолог также озвучил эту идею: «Раньше думали, что если компании будет хорошо, то и обществу будет хорошо. Сейчас же наоборот: будет хорошо обществу – будет хорошо и компании».
Помимо этого, на семинаре Котлера начальнику отдела внутреннего аудита компании Viva-Cell MTS еще раз удалось убедиться в правильно выбранном пути и в том, можно ли так двигаться дальше. Для себя же Тигран Овсепян сделал выводы: компания должна верить в то, чем она занимается.
В символический день – 11 ноября в 11:11 2011 года в Армении стартовала международная «Большая неделя маркетинга», в рамках которой страну посетил маркетинговый «гуру» Филипп Котлер. Первый региональный визит в Армению профессора международного маркетинга Высшей школы менеджмента Дж.Л.Келлога при Северо-Западном университете США пройдет 13-17 ноября. Инициатором программы «Филипп Котлер в Армении: 11.11.11» выступает Армянская ассоциации маркетинга при поддержке властей Армении.
В рамках четырехдневного визита великий маркетолог встретится с президентом Армении Сержем Саргсяном, премьер-министром Тиграном Саркисяном, главами министерств.