«Հայփոստ մարաթոն 2011» ծրագրի եզրափակիչ փուլն իր ակտիվ ընթացքի մեջ է: Գրեթե ամեն օր տեղի է ունենում փոստային բաժանմունքի վերաբացման պաշտոնական արարողություն:
Նոյեմբերի 14-ին Նոր Նորքի 4-րդ զանգվածում տեղի ունեցավ թիվ 0076 փոստային բաժանմունքի վերաբացման պաշտոնական արարողությունը:
Արարողությանը ներկա էին «Հայփոստ» ՓԲԸ-ի ղեկավարությունը, ինչպես նաև` թաղամասի բնակիչներ, ասվում է ընկերության մամլո հաղորդագրության մեջ:
«Հայփոստ» ՓԲԸ գլխավոր տնօրենի պաշտոնակատար Հայկ Ավագյանն իր խոսքում նշեց, որ այսօր «Հայփոստ մարաթոն 2011» բաժանմունքների նորացման ծրագրին զուգահեռ «Հայփոստ Թրասթ Մենեջմենթ»-ի ղեկավարությամբ արդեն մեկնարկել է «Հայփոստ»-ի բաժանմունքների սպասարկման որակի բարձրացմանն ուղղված հիմնավոր ծրագիր:
Իր խոսքն ասաց նաև տեղի բնակիչներից մեկը, ով Հայրենական մեծ պատերազմի վետերան է: Նա նշեց, որ այս բաժանմունքի նորացմամբ արդարացան տեղի բնակիչների ակնկալիքները:
Նոր Նորքի 0076 փոստային բաժանմունքը նորոգվել և նոր բրենդին է համապատասխանեցվել, նորացվել են աշխատանքային ստանդարտները, փոխվել և նորացվել են ենթակառույցները, տեղադրվել են արդի ծրագրերին համապատասխանող նոր համակարգիչներ, նորացվել է մալուխային համակարգը և այլն:
«Հայփոստ մարաթոն 2011» ծրագրով մինչև տարեվերջ նախատեսվում է վերաբացել 50 բաժանմունք` ինչպես Երևանում, այնպես էլ` հանրապետության մարզերում:
Առաջիկա 5 տարիներին նախատեսվում է «Հայփոստի» նորացված բաժանմունքների և մասնաճյուղերի թիվը հասցնել 250-ի, ավելացնել ժամանակակից փոստային օպերատորներին բնորոշ նոր կոմերցիոն ծառայությունների տեսականին:

В административном районе Еревана – Нор Норк в рамках программы «Айпост Марафон -2011» 14 ноября открылось новое почтовое отделение № 0076 ЗАО «Айпост». Согласно сообщению пресс-службы национального почтового оператора Армении, на церемонии открытия участвовали представители руководства ЗАО «Айпост» и жители района.
Как отметил и.о. генерального директора ЗАО «Айпост» Айк Авакян, одновременно с программой «Айпост Марафон-2011» под руководством компании Haypost Trust Management стартовала основная программа по улучшению уровня обслуживания в отделениях «Айпост».
Открытое в Нор Норке почтовое отделение полностью отремонтировано и соответствует новому бренду компании, обновлены трудовые стандарты, изменены и обновлены инфраструктуры и кабельная система, установлены новые компьютеры.
В рамках программы «Айпост Марафон-2011» предусматриваетс открытие на территории Армении 50 обновленных почтовых отделений, 12 из которых – в Ереване. В течение последующих 5 лет планируется довести количество новых отделов и филиалов «Айпост» до 250.