Վարչապետ Տիգրան Սարգսյանն ընդունել է ԱՄՆ հյուսիսարևմտյան համալսարանի Ջոն Քելոգի մենեջմենթի բարձրագույն դպրոցի միջազգային մարքեթինգի պրոֆեսոր, մարքեթինգի պրոֆեսոր Ֆիլիպ Կոտլերին:
Կառավարությունում ողջունելով հյուրին՝ վարչապետը նշել է. «Ձեր այցը Հայաստան նոր խթան կհանդիսանա մեր երկրում մարքեթինգի զարգացմանը: Մեր կարևորագույն խնդիրներից մեկն այսօր կառավարման համակարգի արդիականացումն է: Այդ համատեքստում Ձեր դասախոսությունները կարող են մեծապես նպաստել մեր աշխատանքների լավագույնս իրականացմանը»:
Ֆիլիպ Կոտլերն ասել է, որ Հայաստանում առկա են մարքեթինգի զարգացման լավ նախադրյալներ և անհրաժեշտ է ճիշտ ու հետևողական քաղաքականություն վարել:
Այնուհետև, զրուցակիցներն անդրադարձել են զբոսաշրջության, կրթության և տեղեկատվական տեխնոլոգիների ոլորտներում մարքեթինգային ռազմավարության իրականացմանը վերաբերող խնդիրներին:
Զրուցակիցները քննարկել են նաև Հայաստանում մարքեթինգային գերազանցության կենտրոնի ստեղծմանն ուղղված հարցեր: Վարչապետը ողջունել է այդ գաղափարը և պատրաստակամություն հայտնել օժանդակել կենտրոնի ստեղծման գործում, հայտնում է կառավարության մամլո ծառայությունը:

Премьер-министр Армении Тигран Саркисян принял профессора маркетинга Высшей школы менеджмента Джона Келога Северо-западного университета США Филиппа Котлера.
Поприветствовав гостя, глава правительства отметил, что визит великого маркетолога в Армению станет новым импульсом развития маркетинга в стране. «На сегодня, одной из важнейших наших задач является модернизация системы управления. В этом контексте Ваши лекции могут реально способствовать реализации предпринимаемых нами мер», – цитирует слова премьера пресс-служба правительства.
По словам Филиппа Котлера, в Армении есть хорошие предпосылки для развития маркетинга и необходимо проводить правильную и последовательную политику в этом направлении.
Стороны коснулись вопросов проведения маркетинговой политики в сфере туризма, образования, информационных технологий, была обсуждена и возможность создания в Армении маркетингового центра превосходства. Тигран Саркисян приветствовал эту идею и выразил готовность всемерно содействовать ее реализации.