15 Նոյեմբեր 2011 - 12:21 AMT
Նոյեմբերի 15-ին «ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԷՔՍ ԱՐՄԵՆԻԱ» ԲԲԸ-ում կայացել է 2,2 մլն ԱՄՆ դոլարի առք և վաճառք` 385.45 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին կշռված փոխարժեքով: Փակման գինը կազմել է 385.49 դրամ:
Նոյեմբերի 15-ին ԱՄՆ 1 դոլարի միջին կշռված փոխարժեքը կազմել է 384.90 դրամ` նոյեմբերի 14-ի համեմատ ավելանալով 0.45 կետով: Միաժամանակ 1 եվրոյի փոխարժեքը կազմել է 521.62 դրամ` նվազելով 4.92 կետով, իսկ ռուսական 1 ռուբլու փոխարժեքը նվազել է 0.10 կետով` կազմելով 12.53 դրամ: Այդ մասին հաղորդում է Հայաստանի Կենտրոնական բանկի մամլո ծառայությունը:

На фондовой бирже NASDAQ OMX Армения 15 ноября было реализовано сделок по купле-продаже валюты на сумму $2,2 млн. по среднему курсу 385,45 драмов за 1 доллар США. Цена закрытия составила 385,49 драмов.
При этом среднерыночный курс 1 доллара США 15 ноября составил 384,90 драма, увеличившись по сравнению с 14 ноября на 0.45 пункта. В то же время, курс 1 евро составил 521,62 драма, сократившись на 4.92 пункта, а курс 1 российского рубля сократился на 0.10 – до 12,53 драма. Об этом сообщает пресс-служба Центрального банка.