17 Նոյեմբեր 2011 - 14:41 AMT
Հայաստանի Կենտրոնական բանկի նախագահ Արթուր Ջավադյանը նոյեմբերի 17-20-ը գտնվելու է Ֆրանկֆուրտում, որտեղ կմասնակցի Ֆրանկֆուրտի Եվրոպական Բանկային 21-րդ Կոնգրեսին:
Ինչպես հաղորդում է ՀՀ ԿԲ հասարակայնության հետ կապերի ծառայությունը, «Մեծ Փոփոխություն» վերտառությամբ կոնգրեսի ընթացքում քննարկվելու են «Փոփոխվող տնտեսական հզորությունները», «Փոփոխվող արժույթներ» և «Փոփոխվող ֆինանսական շուկաներ» թեմաները: Կոնգրեսին մասնակցում են ԱՄՀ, ՎԶԵԲ ներկայացուցիչները, միջազգային բանկային կորպորացիաների, հետազոտական կենտրոնների և ինստիտուտների ներկայացուցիչներ: Հիմնական զեկույցներով հանդես են գալու Եվրոպական Կենտրոնական Բանկի նախագահ Մարիո Դրագին, Գերմանիայի ֆինանսների նախարար Վոլֆգանգ Շաուբլը, Բունդեսբանկի նախագահ Յենս Վեյդմաննը:

Председатель Центрального банка Армении Артур Джавадян 17-20 ноября будет находиться во Франкфурте, где он примет участие в 21-м Европейском банковском конгрессе.
Как сообщает пресс-служба ЦБ РА, в ходе Конгресса, в котором примут участие представители МВФ, ЕБРР, международных банковских корпораций, а также исследовательских центров и институтов, будут обсуждены такие темы, как «Меняющиеся экономические мощности», «Меняющиеся валюты» и «Меняющиеся финансовые рынки».
С основными докладами выступят председатель Европейского Центрального банка Марио Драги, министр финансов Германии Вольфганг Шаубл, председатель Бундесбанка (Немецкий федеральный банк) Йенс Вейдманн.