11.07.2000. ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ, ԵՐԵՎԱՆ.Հուլիսի 11-ին, վաղ առավոտյան Ն.Ս.Օ.Տ.Տ. Ամենայն Հայոց Գարեգին Բ կաթողիկոսը մեկնեց Սանկտ Պետերբուրգ, որտեղ հուլիսի 12-ին Վեհափառ Հայրապետի հանդիսապետությամբ տեղի կունենա Սբ. Կատարինե հայոց եկեղեցու վերաօծման արարողությունը:
Այցի ընթացքում նախատեսվում են նաեւ Նորին Սրբության հանդիպումները պետական բարձրաստիճան այրերի եւ հայ համայնքի հետ:
Վեհափառ Հայրապետին ուղեկցում են Արարատյան Հայրապետական թեմի առաջնորդական փոխանորդ Տ. Նավասարդ եպս. Կճոյանը, Տ. Արշակ աբղ. Խաչատրյանը, Գերագույն Հոգեւոր խորհրդի անդամ Ռաֆայել Պապայանը:

11 Июль 2000 - 15:03 AMT
11.07.2000, МЕДИАМАКС, ЕРЕВАН. Сегодня Католикос Всех Армян Гарегин Второй отбыл в Санкт-Петербург, где 12 июля примет участие в церемонии переосвящения армянской церкви Св. Катарины. Об этом МЕДИАМАКС сообщили в пресс-службе Первопрестольного Эчмиадзина.
В ходе визита предводитель Армянской Апостольской Церкви встретится с высокопоставленными государственными лицами и с представителями армянской общины.
Католикоса сопровождают заместитель предводителя Араратской епархии епископ Навасард Кчоян, аббат Аршак Т. , член Верховного Духовного совета Рафаэль Папаян.