21 Նոյեմբեր 2011 - 08:14 AMT
Հայաստանի տնտեսական մրցակցության պաշտպանության պետական հանձնաժողովը (ՏՄՊՊՀ) որոշում է ընդունել տուգանել 30 մլն դրամի չափով 10 ընկերությունների, որոնք զբաղվում են կարագի ներկրմամբ և իրացմամբ: Այդ թվում՝ «Բիո-Ֆուդ», «Բրենդ Լիդեր», «Կարթել-Աննա», «Ֆելիքս-Սարգ» և «Արդիս» ընկերությունները, նաև «Ալեքս Գրիգ», «ՍԱՍ Գրուպ», «Սթար Դիվայդ», «Ֆրեշ», «Նոր Զովք» ՍՊԸ-ները: Այդ ընկերությունների ներկայացուցիչները հայտնեցին, որ խախտումները ամբողջովին վերացվել են և բացատրեցին դրանք աշխատակիցների տգիտությամբ:
Իր հերթին հանձնաժողովի նախագահ Արտակ Շաբոյանը զգուշացրեց, որ հաջորդ անգամ նման խախտումներ հայտանբերե;ու դեպքում տուգանքի չափն անհամեմատ ավելի մեծ կլինի:

Государственная комиссия по защите экономической конкуренции Армении (ГКЗЭК) приняла решение оштрафовать 10 компаний занимающихся импортом и реализаций сливочного масла на общую сумму 30 млн. драмов. Среди них “Био-Фуд”, бренд “Лидер”, “Картель-Анна”, “Феликс-Сарг”, и “Ардис”, а также “Алекс Григ”, SAS Group, “Стар дивайд”, “Фреш”, “Нор Зовк”. Представители этих компаний в качестве ответчиков заверили, что нарушения полностью ликвидированы и аргументировали их неграмотностью их сотрудников.
В свою очередь председатель коммиссии Артак Шабоян предупредил, что в следующий раз в случае нарушения штраф будет применен в несколько раз больше.