10 Հուլիս 2000 - 15:35 AMT
10.07.2000. ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ, ԵՐԵՎԱՆ.Վաշինգտոնում Հայաստանի կառավարության – Համաշխարհային բանկի միջ- ստորագրվեց Համաձայնագիր Տրանսպորտի վարկային ծրագրի մասին, որով ՀԲ-ն 40 մլն ԱՄՆ դոլար (29.9 մլն SDR միավոր) վարկ է հատկացնում Հայաստանին: Զարգացման վարկային համաձայնագիրը Հայաստանի անունից ստորագրեց ԱՄՆ-ում արտակարգ – լիազոր դեսպան Արման Կիրակոսյանը, Համաշխարհային բանկի կողմից` Եվրոպայի – Միջին Ասիայի երկրների գծով փոխնախագահի պաշտոնակատար Շիգեո Կացուն (Shigeo Katsu):
Ծրագիրը Համաշխարհային բանկի խորհրդի հավանությունն էր ստացել 2000թ. հունիսի 8-ին: Վարկային ծրագիրը օգտագործվելու է ավտոճանապարհների ցանկի վերականգնման (շարունակելով ՀԲ-ի մայրուղիների վերականգնման նախորդ ծրագիրը) – Երկաթգծի վարչության ենթակա տնտեսության ֆինանսական բարելավման նպատակներով: –0–

10 Июль 2000 - 15:35 AMT
10.07.2000, МЕДИАМАКС, ЕРЕВАН. В Вашингтоне подписано соглашение между правительством Армении и Всемирный Банком о Транспортной кредитной программе, согласно которой Армения получит кредит в 40 миллионов долларов (29,9 миллионов в SDR).
Как сообщили МЕДИАМАКС в пресс-службе МИД Армении, Совет Всемирного Банка одобрил данную программу 8 июня 2000 года. Программа будет направлена на восстановление автомобильных дорог Армении и на финансовое оздоровление хозяйства Армянской железной дороги.
Соглашение со стороны Армении подписал Чрезвычайный и Полномочный посол Армении в США Арман Киракосян, со стороны Всемирного Банка – исполняющий обязанности замдиректора ВБ по Европе и Средней Азии Шигео Кацу (Shigeo Katsu). –0–