22 Նոյեմբեր 2011 - 10:15 AMT
«Էյչ-Էս-Բի-Սի Բանկ Հայաստան» ՓԲԸ-ն դրամի փոխարժեքի լուրջ տատանումներ չի կանխատեսում: Այդ մասին նոյեմբերի 22-ին Երևանում լրագրողներին է ասել բանկի գլխավոր գործադիր տնօրեն Աստրիդ Քլիֆորդը:
Ըստ նրա, ինչպես ցանկացած արժույթի դեպքում, դրամի պարագայում ևս դժվար է կանխատեսումներ անելը. չկա պատմականորեն կամ սեզոնային բնույթ կրող ձևավորված որոշակի միտում: Այնուամենայնիվ, Սփյուռքից Հայաստան մուտք գործող զգալի դրամական միջոցները մինչև տարեվերջ ինչ-որ չափով կկանխեն դրամի արժեզրկումը:
Նոյեմբերի 21-ին «ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԷՔՍ ԱՐՄԵՆԻԱ» ԲԲԸ-ում կայացել է 2,75 մլն ԱՄՆ դոլարի առք և վաճառք` 384.77 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին կշռված փոխարժեքով: Փակման գինը կազմել է 384.80 դրամ:
Միևնույն ժամանակ ԱՄՆ 1 դոլարի միջին կշռված փոխարժեքը կազմել է 384.32 դրամ` նոյեմբերի 18-ի համեմատ ավելանալով 0.37 կետով:

22 Ноябрь 2011 - 10:15 AMT
ЗАО «HSBC Банк Армения» не ожидает каких-либо серьезных колебаний обменного курса армянского драма. Об этом 22 ноября в Ереване журналистам сказала генеральный исполнительный директор ЗАО «HSBC Банк Армения» Астрид Клиффорд.
По ее словам, как и для любой валюты, трудно прогнозировать какое-либо поведение, поскольку нет определенной тенденции, сложившейся исторически или в силу фактора сезонности. Тем не менее, поступающие в Армению значительные денежные средства из Диаспоры к концу года в какой-то мере предотвращают обесценивание драма.
На фондовой бирже NASDAQ OMX Армения 21 ноября было реализовано сделок по купле-продаже валюты на сумму $2,75 млн. по среднему курсу 384,77 драмов за 1 доллар США. Цена закрытия составила 384,80 драмов.
При этом среднерыночный курс 1 доллара США 21 ноября составил 384,32 драма, увеличившись по сравнению с 18 ноября на 0.37 пункта.