2011թ. նոյեմբերի 1-ի դրությամբ Յունիբանկի կողմից թողարկված քարտերի քանակը կազմել է ավելի քան 74,6 հազար` նախորդ տարվա նույն ժամանակահատվածի համեմատ աճելով գրեթե 20%-ով: «Քարտերի ընդհանուր քանակում 55,6 հազարը կազմել են Visa միջազգային քարտերը, իսկ 19 հազարը` ArCa քարտերը», հաղորդում է բանկի մամլո ծառայությունը:
Քարտերի միջոցով Յունիբանկը տրամադրում է սպառողական վարկերի մեծ տեսականի` նախատեսված տեխնիկայի կամ կահույքի ձեռքբերման, զբոսաշրջության, վերանորոգման, գույքի ապահովագրության և այլ նպատակների համար: Յունիբանկի սպառողական վարկավորման զարգացման ռազմավարության հիմքում է հաճախորդների պահանջներին և տվյալ ոլորտի շուկայական առանձնահատկություններին առավելագույնս համապատասխանող վարկատեսակների մշակումն ու ներդրումը: Դրա հետ պայմանավորված, Յունիբանկը պարզեցրել է վարկառուների գնահատման գործընթացը և ներդրել հաճախորդի վարկային պատմության վերլուծության վրա հիմնված նոր մոտեցում, որը ենթադրում է հաճախորդի կողմից փաստաթղթերի նվազագույն փաթեթի ներկայացում: Հարկ է նշել, որ Յունիբանկի սպառողական վարկերի մեծ մասը տրամադրվում է առանց գրավի:
«Նման մոտեցման շնորհիվ բանկն էապես կրճատել է վարկային հայտի վերաբերյալ որոշման կայացման ժամանակը և որոշ սպառողական վարկատեսակների գծով այն հասցրել մինչև մեկ բանկային օրվա` հաճախորդի կողմից անհրաժեշտ փաստաթղթերը ներկայացնելուց հետո»,- նշվում է հաղորդագրության մեջ:

По состоянию на 1 ноября 2011 года количество банковских карт, выпущенных “Юнибанком”, превысило 74,6 тыс, увеличившись по сравнению с аналогичным показателем предыдущего года почти на 20%. «Из общего числа карт 55,6 тыс. составили международные карты Visa, а 19 тыс. – локальные карты ArCa», сообщает пресс-служба банка.
Политика потребительского кредитования банка строится на предоставлении продуктов, условия которых максимально учитывают запросы клиентов и отраслевую специфику рынка. В связи с этим “Юнибанк” упростил процесс оценки заемщиков при потребительском кредитовании и внедрил новый подход, основанный на анализе кредитной истории клиента и предполагающий предоставление клиентом минимального пакета документов. При этом, большинство потребительских кредитов “Юнибанка” выдается без обеспечение залога.
«Такой подход позволяет банку значительно сократить время рассмотрения кредитной заявки и по большинству продуктов принять решение о выдаче кредита за один банковский день, после предоставления клиентом всех необходимых документов», – отмечается в сообщении.