23 Նոյեմբեր 2011 - 14:21 AMT
Samsung ընկերությունը թողարկել է նոր մեծ, ինտերակտիվ, մուլտիմեդիա LSD էկրան՝ SUR40 մակերեսը Microsoft-ի համար։ Ընկերությունն այն անվանում է մուլտիմեդիա գործիք գործարարների համար։
SUR40 մակերեսն ունի օբյեկտները ճանաչելու ֆունկցիա, այն ճանաչում է անլար սարքավորումներն իր մակերեսի վրա։ Այն հնարավորություն է տալիս օգտագործողներին մատների հպումով փորձարկել մուլտիմեդիա բովանդակությունը։ SUR40-ով հնարավոր է խաղալ խաղեր, ստեղծել հատուկ էֆեկտներ և անգամ աղավաղել լուսանկարներն ու կտավները։
Ինչպես գրում է Samsung-ն իր պաշտոնական բլոգում այս SUR40 մակերեսը բացի ժամանց ապահովելուց կարող է նաև նպաստել մարդկանց կրթական զարգացմանը, ֆինանսներին և այլն։
Samsung SUR40-ն ունի նաև ծրագրային փաթեթ (SDK), որով կարելի է նախագծել տարբեր ծրագրեր SUR40-ի համար։
SUR40 մակերեսը կշռում է 36,8 Կգ, էկրանի չափսն է 40 դյույմ, 4 Գբ հիշողություն և աշխատում է Windows 7 օպերացիոն համակարգով։

Компания Samsung выпустила новый, большой, интерактивный LSD-экран – поверхность SUR40 для Microsoft. Компания назвала его мультимедийным инструментом для предпринимателей.
Поверхность SUR40 обладает функцией распознавания объектов. Он позволяет только с помощью прикосновения испытать мультимедийное содержание. С его помощью можно играть в различные игры или создавать спецэффекты, искажать фотографии и картины.
Как пишет Samsung в своем официальном блоге, новинка помимо игр и развлечений, новинка поможет усовершенствоваться в учебе или, например, в финансах.
Samsung SUR40 обладает финансовым пакетом (SDK), с помощью которого можно проектировать всевозможные программы для SUR40.
SUR40 весит 36,8 кг, размер экрана – 40 дюймов, обладает памятью 4 Гб и работает под управлением операционной системы Windows 7. Мультимедийный сенсорный экран предназначен в первую очередь для таких областей, как здравоохранение, образование, и производство.