25 Նոյեմբեր 2011 - 08:16 AMT
«Արարատբանկը» իրավաբանական անձանց առաջարկում է իր նոր ծառայությունը` «ԱՐԱՐԱՏ ԲԻԶՆԵՍ» ավանդատեսակը: Այն թույլ է տալիս գումարը ներդնել բանկում` ինչպես հայկական դրամով, այնպես էլ ԱՄՆ դոլարով` 31 օրից մինչև 3 տարի ժամկետով, նվազագույնը 400.000 (չորս հարյուր հազար) ՀՀ դրամ կամ համարժեք ԱՄՆ դոլարի չափով` մինչև 11,5 % տարեկան տոկոսադրույքով, հայտնում է Բանկի մամլո ծառայությունը:
Այս ավանդատեսակը հաճախորդին հնարավորություն է տալիս ոչ միայն համալրել ավանդային հաշիվը ավանդի սկզբնական գումարի կրկնապատիկի չափով, այլ նաև կատարել այդ հաշվից ելքագրումներ` սկզբնական գումարի մինչև 20 տոկոսը` պահպանելով տվյալ ժամանակահատվածի համար հաշվարկված տոկոսագումարները:
Հաճախորդի ցանկությամբ տոկոսագումարը կարող է վճարվել ամսական, եռամսյակային, ժամկետի վերջում կամ տոկոսագումարները կարող են կապիտալացվել` հաշվեգրելով ավանդի մայր գումարին:
Նշենք նաև, որ 20 մլն ՀՀ դրամը կամ 50 հազար ԱՄՆ դոլարը գերազանցող ավանդի ներդրման դեպքում տարեկան տոկոսադրույքին կավելանա ևս 0,5 %:
Հաճախորդի ցանկությամբ` վերջինիս տրամադրվում է MasterCard Business պլաստիկ քարտ` առանց չնվազող մնացորդի սահմանման:

25 Ноябрь 2011 - 08:16 AMT
ОАО «Араратбанк» предлагает юридическим лицам новый вклад «Арарат Бизнес», который позволяет сделать вклад в банке, как в драмах, так и долларах США, сроком от 31 дня до 3 лет. Как отмечается в сообщении пресс-службы банка, минимальная сумма вклада составляет 400 000 драмов, до 11,5% годовых.
Новый вклад позволяет не только увеличить его в размер вдвое от первоначальной суммы, но и позволяет считывать сумму в размере до 20% от первоначального размера вклада с сохранением начисленных на этот период процентов. При этом проценты по вкладу могут выплачиваться ежемесячно, поквартально, по завершению сроков вклада либо капитализироваться, начисляясь на основную сумму вклада.
В сообщении также отмечается, что в случае внесения вклада в размере, превышающем 20 млн. драмов или 50 тыс. долларов США, годовая процентная ставка увеличится еще на 0,5%. По желанию клиента ему будет предоставлена пластиковая карта MasterCard Business без установления неснижаемого остатка.