25 Նոյեմբեր 2011 - 13:06 AMT
Հայաստանի Կենտրոնական բանկի նախագահ Արթուր Ջավադյանը նոյեմբերի 25-ին Մոսկվայում կմասնակցի Միջպետական բանկի խորհրդի հերթական նիստին:
Ինչպես հաղորդում է ԿԲ հասարակայնության հետ կապերի ծառայությունը, նիստին քննարկվելու են Միջպետական բանկի 2010 թ. գործունեության հաշվետվության, տարեկան ֆինանսական հաշվետվության, 2011 թ. 9 ամիսների ընթացքում բանկի գործունեության, 2012 թ. բյուջեի հաստատման, բանկի տարեկան աուդիտի իրականացման նպատակով ընկերության ընտրության հարցերը:
Մոսկվա կատարելիք այցի շրջանակում Արթուր Ջավադյանը հանդիպելու է նաև ՌԴ կենտրոնական բանկի նախագահ Սերգեյ Իգնատևի հետ:
Միջպետական բանկը միջազգային ֆինանսական կազմակերպություն է, որը հիմնադրվել է 1993 թվականին ԱՊՀ տասը երկրների կողմից: Բանկի աշխատանքի հիմնական ուղղությունը ֆինանսների ոլորտում ԱՊՀ երկրների համագործակցության ժամանակ ծագող խնդիրների լուծումն է:

Председатель Центрального банка Армении Артур Джавадян 25 ноября примет участия в очередном заседании совета Межгосударственного банка в Москве.
Как сообщает пресс-служба ЦБ, на заседании будут обсуждаться деятельность банка в 2010 году, годовой финансовый отчет, а также деятельность банка за первые 9 месяцев текущего года и вопросы утверждения бюджета на 2012 год. Помимо этого на повестке дня заседание выбор компании для проведения годового аудита Межгосбанка.
В рамках своего визита в Москву глава ЦБ РА встретится со своим российским коллегой главой Центробанка РФ Сергеем Игнатьевым.
Межгосбанк – международная финансовая организация, образованная в 1993 году десятью странами СНГ. Основным направлением работы Банка является решение вопросов, возникающих при сотрудничестве стран СНГ в области финансов.