28 Նոյեմբեր 2011 - 06:50 AMT
«ՎՏԲ-Հայաստան Բանկ» ՓԲԸ-ն միացել է «Զոլոտայա Կորոնա» դրամական փոխանցումների միջազգային համակարգին: «Այսուհետ ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի հաճախորդները հնարավորություն ունեն փոխանցել և ստանալ ցածր սակագներով դրամական փոխանցումներ ԱՄՆ դոլարով, եվրոյով և ռուսական ռուբլով «Զոլոտայա Կորոնա» դրամական փոխանցումների համակարգի միջոցով ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի 68 մասնաճյուղերից յուրաքանչյուրում»,- նշվում է բանկի մամլո ծառայության հաղորդագրության մեջ:
«Զոլոտայա Կորոնա» համակարգի հետ համագործակցությունից Բանկն ակնկալում է մեծ քանակությամբ հաճախորդների բարձրորակ մակարդակով և շահավետ սակագներով սպասարկման հնարավորությաև իրականացում: Սակագները սկսում են 0.5%-ից Ռուսաստանից և 1.5% Հայաստանից փոխանցման համար»,- ասել է «ՎՏԲ-Հայաստան Բանկ» ՓԲԸ Գլխավոր տնօրեն-Տնօրինության նախագահ Վալերի Օվսյաննիկովը:
«Զոլոտայա Կորոնա» դրամական փոխանցումների համակարգն առանց հաշվի բացման ակնթարթային համակարգ է: Այն ունի ավելի քան 24,500 կետ Ռուսաստանի և ԱՊՀ երկրների տարածքում (ներառյալ ավելի քան 1,8 հազար կետ Մոսկվայում): Համակարգի գործող մասնակիցներն են հանդիսանում ավելի քան 300 բանկեր Ռուսաստանում և ԱՊՀ երկրներում:
2011թ. նոյեմբերի 1-ի դրությամբ ՎՏԲ-Հայաստան Բանկում գործում են նաև MoneyGram, Migom, Blizko, Inter Express, Անելիք, Բիստրայա Պոչտա, RIA Money Transfers և Contact համակարգերը, որն էլ իր հերթին ապահովում է Բանկի բարձր մրցունակությունը երկրի բնակչությանը տրամադրվող բանկային ծառայությունների շուկայում:

ЗАО “Банк ВТБ (Армения)” подключился к международной системе денежных переводов “Золотая Корона”. “Отныне клиенты банка имеют возможность отправлять и получать денежные переводы “Золотая Корона” в любом из 68 филиалов и головном офисе “Банка ВТБ (Армения)”, как в российских рублях, так и в долларах США и Евро по самым низким тарифам”, – отмечается в сообщении пресс-службы банка.
“Банк от сотрудничества с системой «Золотая Корона» ожидает реализации возможности обслуживания большого количества клиентов на высоком уровне и по выгодным тарифам. Они начинаются от 0.5% при отправке переводов из России и 1,5% при отправке переводов из Армении”, – сказал генеральный директор-председатель директората ЗАО “Банк ВТБ (Армения)” Валерий Овсянников.
“Золотая корона” – система мгновенных денежных переводов без открытия счета, имеющая более 24,5 тыс. пунктов на территории России и стран СНГ (включая более чем 1,8 тыс. пунктов в Москве). Действующими участниками системы являются свыше 300 банков в России и СНГ и крупные российские сотовые ретейлеры.
По состоянию на 1 ноября 2011г. в “Банке ВТБ (Армения)” действуют также системы денежных переводов “Контакт”, “Быстрая Почта”, “Интерэкспресс”, “Анелик”, “Мигом”, “Близко”, “РИА Мани Трансфер”, “Маниграм”, что, в свою очередь, обеспечивает банку высокую конкурентоспособность на рынке банковских услуг, предоставляемых населению страны.