28 November 2011 - 08:13 AMT
«ՎՏԲ-Հայաստան բանկ»-ը և «ԱրմենՏել»-ը ստորագրել են համագործակցության պայմանագիր, համաձայն որի 2011թ-ի դեկտեմբերի 1-ից բոլոր բաժանորդները կարող են վճարել Hi-Line ինտերնետ ծառայության բաժանորդավճարը ՎՏԲ-Հայաստան բանկի բոլոր մասնաճյուղերում: Այս մասին տեղեկացնում են «ԱրմենՏել»-ի մամլո ծառայությունից։
«Այսուհետև ՎՏԲ-Հայաստան բանկն իր բոլոր մասնաճյուղերում, բացի կոմունալ վճարումներից, բնակչությունից կընդունի նաև «ԱրմենՏել»-ի կողմից տրամադրվող Hi-Line ինտերնետի բաժանորդավճարները: Մենք ուրախ ենք տվյալ համագործակցության համար, քանի որ սա ևս մեկ քայլ է մեր հաճախորդների սպասարկումը հարմար և համալիր դարձնելու համար», – ասել է ՎՏԲ-Հայաստան բանկի գլխավոր տնօրեն-Տնօրինության նախագահ` Վալերի Օվսյաննիկովը:
«Այսօր ամբողջ Հանրապետության տարածքում գործում է Beeline վաճառքի և սպասարկման 84 գրասենյակ, իսկ շնորհիվ «ՎՏԲ-Հայաստան բանկ»-ի և «ԱրմենՏել»-ի համագործակցության մեր հաճախորդները կարող են վճարել ինտերնետ ծառայության դիմաց նաև բանկի մասնաճյուղերում», – նշել է «ԱրմենՏել»-ի գլխավոր տնօրեն Իգոր Կլիմկոն: Ներկա դրությամբ ՎՏԲ -Հայաստան բանկն ունի ամենալայն մասնաճյուղային ցանցը`68 մասնաճյուղ Հայաստանում, ինչը թույլ կտա բաժանորդներին իրականացնել Beeline ինտերնետ ծառայության վճարումները ՀՀ ամբողջ տարածքում:

“Банк ВТБ (Армения)” и компания “АрменТел” подписали договор о сотрудничестве, согласно которому с 1 декабря 2011 г. все абоненты услуги Hi-Line могут осуществлять плату за услугу доступа в Интернет во всех филиалах “Банка ВТБ (Армения)”. Об этом сообщают в пресс-службе компании “АрменТел”.
“Постоянный доступ в Интернет на сегодняшний день стал необходимостью. Растет число людей, чья профессиональная деятельность требует постоянной онлайн-связи. А это означает, что вопрос удобной оплаты за интернет-услуги становится все более и более насущным. Отныне “Банк ВТБ (Армения)” во всех своих филиалах, кроме коммунальных платежей от населения, будет также принимать платежи за услуги Интернета Hi-Line от компании “АрменТел”. Мы рады данному сотрудничеству, так как это еще один шаг сделать обслуживание наших клиентов удобным и комплексным”, – сказал генеральный директор-председатель Директората “Банка ВТБ (Армения)” Валерий Овсянников.
“Являясь национальным оператором связи Армении, компания “АрменТел” делает услуги Интернета доступными для жителей всех населенных пунктов страны. Сегодня по всей стране действует 84 офиса продаж и обслуживания Beeline, а, благодаря сотрудничеству между компанией “АрменТел” и “Банком ВТБ (Армения)” наши клиенты смогут оплачивать услуги Интернета еще и в филиалах банка. Уверен, что они оценят удобство такого подхода”, – отметил генеральный директор компании “АрменТел” Игорь Климко.
В настоящее время “Банк ВТБ (Армения)” обладает самой крупной сетью из 68 филиалов, что позволит абонентам “АрменТел” удобно и без потери времени осуществлять платежи за услуги Интернета на всей территории РА.