Այսօր Orange Արմենիա ընկերությունը ստորագրեց համագործակցության համաձայնագիր Ֆրանսիական համալսարան հիմնադրամի հետ, որի շրջանակներում համալսարանի ուսանողները կկարողանան մասնագիտական պրակտիկա անցնել Orange-ում, իսկ Orange-ի լավագույն մասնագետները վերապատրաստման դասընթացներ կիրականացնեն ուսանողների համար, ինչպես նաև համալսարանին կցուցաբերեն խորհրդատվական աջակցություն: Այս մասին տեղեկացնում են ընկերության մամլո ծառայությունից։
«Ուրախ ենք այս նոր մակարդակի համագործակցության համար, որը թույլ կտա ուսանողներին եվրոպական բիզնես միջավայրում կատարել իրենց առաջին աշխատանքային քայլերը, իսկ հետագայում ավելի հեշտությամբ աշխատանք գտնել, ինչու չէ, նաև մեր ընկերությունում: Այս համագործակցությունը մեզ թույլ կտա նաև բիզնես ոլորտի փորձը կիրառել ակադեմիական կրթությունում»,- ասել է Orange Արմենիա ընկերության գլխավոր տնօրեն Բրունո Դյութուան:
Orange Հիմնադրամի միջոցով համալսարանին փոխանցվել է 3 միլիոն դրամ, որը պետք է հատկացվի 26 ուսանողների ուսման վարձի մարմանը: Ուսանողներն ընտրվել են համալսարանների առաջարկով, հիմնվելով երկու չափանիշների վրա՝ ուսանողի ընտանիքի սոցիալական վիճակ և առաջադիմություն:

29 ноября компания “Orange Армения” подписала меморандум о сотрудничестве с Фондом Французского университета Армении, в рамках которого студенты вуза смогут пройти профессиональную практику в компании “Orange Армения”, а лучшие специалисты “Orange” проведут мастер-классы для студентов, а также университету будут предоставлены бесплатные консультативные услуги. Об этом сообщают в пресс-службе компании.
“Мы рады за новый уровень сотрудничества, который позволит студентам совершить свои первые трудовые шаги в европейской бизнес-среде, а в дальнейшем с легкостью найти работу, возможно, в нашей компании”, – сказал генеральный директор компании “Orange Армения” Бруно Дютуа.
Фондом “Orange” университету было передано 3 миллиона драмов, которые пойдут на оплату обучения 26 студентов вуза. Студентов будет отбирать университет, учитывая их социальные условия и успеваемость.