30 Նոյեմբեր 2011 - 05:14 AMT
անցկացվող «Start-Up Weekend Yerevan» նորարար նախագծերի մրցույթին գրանցված մասնակիցներից արդեն ձևավորվել է 5-ից 6 խումբ։
Այս մասին PanARMENIAN.Net-ի թղթակցին տեղեկացրեց Armnet 2011-ի համակարգող Ժիրայր Թերզյանը։
Նորարար գաղափարներ ունեցողները դեռևս ժամանակ ունեն գրանցվելու «Start-Up Weekend Yerevan»-ին մասնակցելու համար։
«Start-Up Weekend Yerevan»-ի նպատակն է մի հարկի տակ միավորել նախագծողներին, դիզայներներին, ինտերնետ ոլորտի էնտուզիաստներին և բոլոր նրանց, ովքեր լի են նորարար գաղափարներով։ Վերջիններս էլ 3 օրում կփորձեն առաջադրել գաղափարներ, մշակել դրանք և ստեղծել նոր նախագիծ, նորարարական պրոդուկտ՝ սկսած կայքերից մինչև բջջային ծրագրեր։ ֆորմատով Start-Up Weekend-ները նման են Սոցիալական նորարարական ճամբարների (SICamp)։ Սակայն, այստեղ ստեղծվող նախագծերը հետապնդում են կոմերցիոն նպատակներ։
«Start-Up Weekend Yerevan»-ին մասնակցելու համար անհրաժեշտ է գրանցվել միջոցառման կայքում՝ yerevan.startupweekend.org-ում։ Մասնակցության վճարն է 10 ԱՄՆ դոլար։

С 2 по 4 декабря в ТУМО в рамках мероприятия “Armnet 2011” уже сформировалось 5-6 групп участников конкурса инновационных разработок “Start-Up Weekend Yerevan”. Об этом рассказал корреспонденту PanARMENIAN.Net координатор “Armnet 2011” Жирайр Терзян.
У авторов инновационных идей еще есть время зарегистрироваться для участия в “Start-Up Weekend Yerevan”.
Цель “Start-Up Weekend Yerevan” – объединить разработчиков, дизайнеров, энтузиастов сферы ИТ и всех тех, у кого есть инновационные идеи. В течение трех дней они попытаются предложить идеи, разработать их и создать новые проекты, инновационные продукты, начиная с сайтов и до мобильных программ. По своему формату “Start-Up Weekend Yerevan” похож на проект “Социальные инновационные лагеря (SICamp)”. Однако, создаваемые здесь проекты преследуют коммерческие цели.
Для участия в “Start-Up Weekend Yerevan” необходимо зарегистрироваться на сайте yerevan.startupweekend.org. Плата за участие составляет 10 долларов.