30 Նոյեմբեր 2011 - 09:38 AMT
2011 թվականի արդյունքներով ACBA-CREDIT AGRICOLE BANK-ն ակնկալում է վարկային պորտֆելի 38 տոկոս աճ: Այս մասին լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ հայտարարել է ACBA-CREDIT AGRICOLE BANK-ի գլխավոր գործադիր տնօրեն Ստեփան Գիշյանը: «Սա բավականին լավ ցուցանիշ է, առավել ևս մեր բանկի նման մեծ բանկի համար, որի վարկային պորտֆելը բավականին մեծ է»,- ասել է նա:
. Այս համատեքստում բանկիրը հավելել է, որ աճի այս տեմպը բարձր է միջին բանկայինից, իսկ վերջնական ցուցանիշների մասին դեռևս վաղ է խոսել, քանի որ դեռ մեկ ամիս էլ կա: «Բանկային համակարգում վերջին շրջանն առանձնանում է հատուկ ակտիվությամբ.կարծում եմ, որ ցուցանիշներն առավել լավն են լինելու»,- հավելել է նա:
Մյուս բոլոր ցուցանիշներով էլ բանկային համակարգում բանկը զբաղեցնում է առաջնային դիրք , ինչ վերաբերում է շահույթին, ապա, Ստեփան Գիշյանի խոսքով, սպասվում է, որ այն կգերազանցի մինչճգնաժամային ժամանակահատվածինը:

30 Ноябрь 2011 - 09:38 AMT
По итогам 2011 года ACBA-CREDIT AGRICOLE BANK ожидает рост кредитного портфеля на 38%. Об этом в беседе с журналистами сообщил генеральный исполнительный директор ACBA-CREDIT AGRICOLE BANK Степан Гишян. «Это является достаточно хорошим показателем, тем более для такого большого банка, каким является наш, у которого кредитный портфель достаточно велик», – сказал он.
В этом контексте банкир добавил, что этот темп рост выше среднебанковского, а об окончательных показателях пока рано говорить, поскольку есть еще месяц. «Последний квартал в банковской системе отличается особой активностью, считаю, что показатели будут еще лучше», – добавил он.
По всем же остальным показателям банк занимает передовые позиции в банковской системе, что же касается прибыли, то, по словам Степана Гишяна, она ожидается выше уровня докризисного периода.