Նոյեմբերի 28-ից դեկտեմբերի 2-ն ընկած ժամանակահատվածում արտարժույթի ներբանկային շուկայում բանկերի կողմից գնվել է 88,512,448 ԱՄՆ դոլար 381.52 դրամ ԱՄՆ մեկ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով, և վաճառվել 108,725,022 ԱՄՆ դոլար 382.82 դրամ ԱՄՆ մեկ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով:
«ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԵՔՍ ԱՐՄԵՆԻԱ» ԲԲԸ–ում նշված ժամանակահատվածում իրականացվել է 9,450,000 ԱՄՆ դոլարի առք և վաճառք 382.00 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով: Միջբանկային շուկայում իրականացվել է 1.500,000 ԱՄՆ դոլարի առք և վաճառք 382.29 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով:
Նոյեմբերի 21-27-ն ընկած ժամանակահատվածում բանկերի կողմից դրամով տրամադրված վարկերի ծավալը կազմել է 22.7 մլրդ դրամ, իսկ ԱՄՆ դոլարով տրամադրված վարկերի ծավալը` 64.3 մլն ԱՄՆ դոլար, հաղորդում է Հայաստանի Կենտրոնական բանկի հասարակայնության հետ կապի ծառայությունը:

С 28 ноября по 2 декабря на внутривалютном банковском рынке Армении банками было куплено 88,512,448 долларов США по 381.52 драма/1 доллар США и продано 108,725,022 долларов США по 382.82 драма/1 доллар США. За аналогичный период на бирже NASDAQ OMX Армения было реализовано сделок по купле-продаже на сумму 9,450,000 долларов США по 382.00 драма/1 доллар США.
За этот же период на межбанковском рынке было реализовано сделок по купле-продаже на сумму 1.500,000 долларов США по 382.29 драма/1 доллар США.
С 21 по 27 ноября объем предоставленных банками драмовых кредитов составил 22,7 млрд. драмов, а долларовых кредитов – 64,3 млн. долларов США, сообщает пресс-служба Центрального банка Армении.