Դեկտեմբերի 5-ից Պրոմեթեյ Բանկի գլխամասային գրասենյակում և բանկի բոլոր մասնաճյուղերում հնարավոր է դարձել դրամական փոխանցումներ կատարել UNIStream դրամական փոխանցումների միջազգային համակարգով: Այդ մասին հաղորդում է բանկի մամլո ծառայությունը:
UNIStream-ը ֆիզիկական անձանց դրամական փոխանցումների միջազգային համակարգ է, որն ընդգրկում է ավելի քան 200,000 սպասարկման կետ աշխարհի շուրջ 100 երկրներում: Համակարգի հիմնական առավելություններն են փոխանցման ցածր սակագինը, պարզ ձևակերպումը, որը չի պահանջվում բանկային հաշվի բացում: Փոխանցման համար անհրաժեշտ փաստաթղթերը լրացվում են բանկի աշխատակցի կողմից, ապահովվում է փոխանցման արագությունը. գումարը հասանելի է այն փոխանցելուց 10-15 րոպե անց, իսկ փոխանցման ստացողը որևէ ծախս չի կատարում:

5 Декабрь 2011 - 12:04 AMT
С 5 декабря в головном офисе и всех филиалах «Банка Прометей» стало возможным осуществлять и получать денежные переводы по международной системе денежных переводов UNISTREAM. Об этом сообщает пресс-служба банка.
UNISTREAM это международная система денежных переводов для физических лиц. Охват системы UNISTREAM – более 200 000 пунктов обслуживания почти в 100 странах мира. Основные преимущества системы: низкая стоимость, простота оформления. Для отправки перевода не требуется открытие банковского счета. Все действия по оформлению перевода осуществляет операционист. Помимо этого, обеспечивается скорость доставки, а перевод доступен для получения через 10 – 15 мин. после отправления. Получатель перевода не несет никаких расходов.