Դեկտեմբերի 5-ին «ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԷՔՍ ԱՐՄԵՆԻԱ» ԲԲԸ-ում կայացել է 3,5 մլն ԱՄՆ դոլարի առք և վաճառք` 383.34 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին կշռված փոխարժեքով: Փակման գինը կազմել է 383.5 դրամ:
Դեկտեմբերի 5-ին ԱՄՆ 1 դոլարի միջին կշռված փոխարժեքը կազմել է 382.21 դրամ` դեկտեմբերի 2-ի համեմատ ավելանալով 0.99 կետով: Միաժամանակ 1 եվրոյի փոխարժեքը կազմել է 514.30 դրամ` ավելանալով 0.30 կետով, իսկ ռուսական 1 ռուբլու փոխարժեքը նվազել է 0.01 կետով` կազմելով 12.38 դրամ: Այդ մասին հաղորդում է Հայաստանի Կենտրոնական բանկի մամլո ծառայությունը:

На фондовой бирже NASDAQ OMX Армения 5 декабря было реализовано сделок по купле-продаже валюты на сумму $ 3,5 млн. по среднему курсу 383,34 драмов за 1 доллар США. Цена закрытия составила 383,5 драма.
При этом среднерыночный курс 1 доллара США 5 декабря составил 382,21 драма, увеличившись по сравнению со 2 декабря на 0.99 пункта. В то же время, курс 1 евро составил 514,30 драма, увеличившись на 0.30 пункта, а курс 1 российского рубля сократился на 0.01 – до 12,38 драма. Об этом сообщает пресс-служба Центрального банка.