7 Դեկտեմբեր 2011 - 08:18 AMT
Google-ի պաշտոնական բլոգը հայտնում է, որ իր Android օպերացիոն համակարգի ծրագրերի խանութում՝ Android Market-ում գրանցվել է ծրագրերի ավելի քան 10 միլիարդ ներբեռնում։ Ըստ բլոգի, ամեն ամիս Android Market-ից ներբեռնում են ավելի քան 1 միլիարդ անգամ։
Այս կապակցությամբ որոշ ճանաչված և շատ ներբեռնվող ծրագրեր հասանելի կլինեն ավելի մատչելի գներով առաջիկա 10 օրերի ընթացքում։
Պետք է նշել, որ Android Market-ն իր առաջին միլիարդը գրանցեց 2010-ի հուլիսին, իսկ 2011-ին նոր սկսեց ավելի արագորեն աճել։
Եթե այսօր գրանցված 10 միլիարդը համեմատենք Android-ի հիմնական մրցակցի՝ iPhone-ների iOS օպերացիոն համակարգի հետ, ապա կտեսնենք, որ iTunes-ը 2011-ի հուլիսին արդեն գրանցել է 15 միլիարդ ներբեռնում։
Ճիշտ է, այս պահին iTunes–ը առաջ է Android Market -ից ծրագրերի ներբեռնմամբ, սակայն եթե Android Market-ի ներբեռնումները շարունակեն ամիսը 1 միլիարդ ներբեռնում գրանցել, ապա շատ շուտով այն կդառնա առաջատար։

7 Декабрь 2011 - 08:18 AMT
Официальный блог Google сообщает, что в его магазине операционных систем Android Market зарегистрировано более 10 миллиардов загрузок. Согласно блогу, ежемесячно с Android Market загружают программы 1 миллиард раз. По этому поводу некоторые программы, которые загружаются чаще других, будут дешевле в течение первых 10 дней.
Если зарегистрированные 10 миллиардов сравнить с показателями основного конкурента Android – операционной системы iOS для iPhone, то можно заметить, что в июле 2011 года в iTunes было зарегистрировано 15 миллионов загрузок.
Пока iTunes опережает Android Market по числу загрузок, однако, если в Android Market и дальше будет регистрироваться миллиард загрузок ежемесячно, то вскоре он станет лидером.