Հանրապետական կուսակցությունը սպասվածից քիչ ձայներ կհավաքի: Այդ մասին Երևանում կայացած մամլո ասուլիսում հայտարարել է Միավորված աշխատանքային կուսակցության նախագահ Գուրգեն Արսենյանը:
«Քաղաքացիները դժգոհ են իրավիճակից երկրում, ինչը իշխող կուսակցության վարկանիշի նվազեցման պատճառ կդառնա»,-հայտարարել է Միավորված աշխատանքային կուսակցության նախագահը:
Ինչ վերաբերում է ՌԴ-ում կայացած ընտրությունների ազդեցությանը Հայաստանի վրա, Արսենյանը նշել է, որ «անկասկած, ընտրությունների արդյունքները կազդեն ՀՀ իրավիճակի վրա»:
Նախօրեին տեղի ունեցան ԱԺ խոսնակի ընտրությունները, որի պաշտոնում ընտրվեց ՀՀԿ խմբակցության անդամ Սամվել Նիկոյանը: Նույն օրը, գաղտնի քվեարկության արդյունքում ՀՀԿ նախկին մամլո քարտուղար Էդուարդ Շարմազանովն ընտրվեց ԱԺ փոխխոսնակ:

7 Декабрь 2011 - 12:34 AMT
Республиканская партия может собрать меньше голосов, чем ожидает. Об этом на пресс-конференции в Ереване заявил лидер Объединенной рабочей партии Гурген Арсенян.
“Граждане недовольны ситуацией в стране, а недавние кадровые перестановки не принесли населению никакой пользы, что послужит причиной для спада рейтинга правящей партии ”, – отметил он.
Что касается влияния российских выборов на Армению, Арсенян заметил, что “несомненно, итоги выборов во многом повлияют на ситуацию в РА”.
Накануне состоялись выборы спикера парламента Армении. По результатам выборов спикером был избран депутат от РПА Самвел Никоян. В тот же день в ходе тайного голосования бывший пресс-секретарь РПА Эдуард Шармазанов был избран на пост вице-спикера РА.