9 Դեկտեմբեր 2011 - 09:47 AMT
«Ամերիաբանկ» ՓԲԸ-ն մտադիր է դիվերսիֆիկացնել վարկային պորտֆելը՝ 2012թ մանրածախ գործարարության բանժի մեծացման հաշվին, լրագրողների հետ հանդիպմանը հայտնել է մանրածախ բանկինգի տնօրեն Վազրիկ Սեկոյանը: Նրա խոսքով, «Ամերիաբանկ» ՓԲԸ ընդհանուր վարկային պորտֆելում մանրածախի բաժինը, այսօրվա դրությամբ կազմում է 15%: «Հաջորդ տարի, ըստ բիզնես պլանի, մենք ծրագրում ենք այն հասցնել 25-30%»,- հայտարարել է նա:
Դեկտեմբերի 9 Երևանում կայացել է «Ամերիաբանկ» ՓԲԸ «Կոմիտաս» մասնաճյուղի նոր գրասենյակի պաշտոնական բացումը, որն այսուհետև գործելու է Կոմիտասի պ. 12 հասցեում, նախկին Կոմիտաս 58-ի փոխարեն:
Բանկի ներկայացուցչի խոսքով, «Ամերիաբանկ» ՓԲԸ մանրածախ գործարարության վարկայն պորտֆելը այժմ կազմում է 18 մլրդ դրամ: Նոր «Կոմիտաս» մասնաճյուղի գրասենյակում այդ ցուցանիշը 150 մլն դրամ է, մենք ծրագրում ենք տարվա ընթացքում վարկային ներդրումները հասցնել 1 մլրդ դրամի»,- հավելել է Վազրիկ Սեկոյանը:

9 Декабрь 2011 - 09:47 AMT
ЗАО «Америабанк» намерен диверсифицировать кредитный портфель за счет увеличения доли розничного бизнеса в 2012 году, сказал в беседе с журналистами директор розничного банкинга Вазрик Секоян. По его словам, доля розницы в общем кредитном портфеле ЗАО «Америабанк» на сегодняшний день составляет 15%. «По бизнес плану мы планируем довести ее до 25-30% в следующем году», – сообщил он.
9 декабря в Ереване состоялась официальная церемония открытия нового офиса филиала «Комитас» ЗАО «Америабанк», который отныне будет работать по адресу пр. Комитаса 12 вместо прежнего офиса, расположенного по адресу пр. Комитаса 58.
По данным представителя банка, кредитный портфель розничного бизнеса ЗАО «Америабанк» сейчас составляет 18 млрд. драмов. В новом офисе филиала «Комитас» этот показатель 150 млн. драмов, мы планируем довести кредитные вложения до 1 млрд. драмов в течение года», – добавил Вазрик Секоян.