2011 թ. դեկտեմբերի 5-9-ն ընկած ժամանակահատվածում իրականացված գործարքներն են. Արտարժույթի ներբանկային շուկայում բանկերի կողմից գնվել է 76,853,658 ԱՄՆ դոլար 382.45 դրամ ԱՄՆ մեկ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով, եւ վաճառվել 97,019,103 ԱՄՆ դոլար 383.62 դրամ ԱՄՆ մեկ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով:
«ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԵՔՍ ԱՐՄԵՆԻԱ» ԲԲԸ–ում նշված ժամանակահատվածում իրականացվել է13,600,000 ԱՄՆ դոլարի առք եւ վաճառք 383.50 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով:
Միջբանկային շուկայում իրականացվել է 1.335,000 ԱՄՆ դոլարի առք եւ վաճառք 383.59 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով:
Նոյեմբերի 28-ից դեկտեմբերի 4-ն ընկած ժամանակահատվածում բանկերի կողմից դրամով տրամադրված վարկերի ծավալը կազմել է 29.6 մլրդ դրամ, իսկ ԱՄՆ դոլարով տրամադրված վարկերի ծավալը՝ 66.6 մլն ԱՄՆ դոլար, հայտնում է ԿԲ մամլո ծառայությունը:

9 Декабрь 2011 - 13:39 AMT
С 5 по 9 декабря на внутривалютном банковском рынке Армении банками было куплено 76,853,658 долларов США по 382.45 драма/1 доллар США и продано 97,019,103 долларов США по 383.62 драма/1 доллар США.
За аналогичный период на бирже NASDAQ OMX Армения было реализовано сделок по купле-продаже на сумму 13,600,000долларов США по 383.50 драма/1 доллар США.
За этот же период на межбанковском рынке было реализовано сделок по купле-продаже на сумму 1.335,000 долларов США по 383.59 драма/1 доллар США.
С 28 ноября по 4 декабря объем предоставленных банками драмовых кредитов составил 29,6 млрд. драмов, а долларовых кредитов – 66,6 млн. долларов США, сообщает пресс-служба Центрального банка Армении.