ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի մամլո ծառայությունից տեղեկացնում են, որ ընկերությունը Սպառողների ազգային ասոցիացիայի կողմից պարգևատրվել է «Սպասարկման լավագույն մշակույթ» մրցանակով և արժանացել պատվոգրի «Կապի և հեռահաղորդակցության ոլորտում ձեռք բերած հաջողությունների, մշտապես որակյալ սպասարկում կազմակերպելու և սպառողների վստահությունն անվերապահորեն վայելելու, սպառողական շուկայում կայուն տեղ զբաղեցնելու համար»:
Մրցանակաբաշխությունը կայացել է Հայաստանում սպառողական շարժման 20-ամյա հոբելյանին նվիրված հանդիսավոր արարողության շրջանակներում:
Սպառողների ազգային ասոցիացիայի հիմնական առաքելությունն է` պաշտպանել սպառողների իրավունքները տնտեսության բոլոր ոլորտներում, բարձրացնել սպառողների գիտակցությունը, կրթել նրանց` հնարավորություն ընձեռելով ճիշտ կողմնորոշվելու և պաշտպանելու սեփական շահերն ապրանքների ու ծառայությունների շուկայում, պայքարել ազգաբնակչության առողջության պահպանման և առողջ սերնդի ձևավորման համար:
Պարգևատրված ընկերությունները որոշվել են անկախ փորձագետների խմբի և Հայաստանի սպառողների ազգային ակադեմիայի պատվավոր անդամների կողմից` մարքեթինգային և մոնիտորինգային երկարաժամկետ ուսումնասիրությունների հիման վրա: Վեց տարիների ընթացքում ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ին հաջողվել է գործարկել սպասարկման կենտրոնների ընդգրկուն ցանց` ամբողջ հանրապետության տարածքում: Ընկերության ցանցային ծածկույթը հնարավորություն է ընձեռում սպասարկել ավելի քան 2.5 միլիոն բաժանորդի: Հիմնադրման առաջին օրվանից ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ն առաջնորդվել է հիմնարար արժեքներով, որոնց մեջ կարևոր տեղ է զբաղեցնում իր բաժանորդներին բարձրորակ ծառայություններ մատուցելը:

В пресс-службе компании “ВиваСелл-МТС” сообщают, что компания награждена призом Национальной ассоциации потребителей “Лучшее качество обслуживания”, а также благодарственной грамотой “За успехи в сфере связи и телекоммуникаций, организацию качественного обслуживания, доверие потребителей, а также за стабильность на потребительском рынке”.
Награждение состоялось в рамках торжественной церемонии, посвященной 20-летию формирования потребительского движения в Армении.
Основная цель Национальной ассоциации потребителей – защита прав‚ законных интересов граждан и организаций‚ разрешение споров и конфликтов‚ оказание юридической помощи и т.д.
Компании, представленные к награждению, были выбраны группой независимых экспертов, а также почетными членами Национальной академии потребителей Армении на основе долгосрочных маркетинговых и мониторинговых исследований.
В течение 6 лет компании удалось задействовать обширную сеть центров обслуживания по всей территории Армении. Компания “ВиваСелл-МТС” обслуживает более 2,5 миллиона абонентов.