14 Դեկտեմբեր 2011 - 12:18 AMT
Google-ը պատրաստվում է թողարկել ձայնային կառավարման համակարգ Android օպերացիոն համակարգի համար՝ ետ չմնալով Apple-ի iPhone 4S-ի Siri-ից։ Այս մասին հաղորդում է Geek.com-ը, գրելով, որ Android-ների համար ձայնային կառավարման համակարգի ֆունկցիաները նման են լինելու Siri-ին։
Google-ի այս նախագիծը անվանվել է Majel։ Ենթադրվում է, որ այն լույս կտեսնի 2011-ի տարեվերջին կամ 2012-ի տարեսկզբին։ Majel-ի նախնական տարբերակն աշխատելու է միայն Google search ծրագրի համար, սակայն համակարգի վերջնական արդյունքն է լինելու այլ ծրագրերի համար աշխատելու հնարավորությունը։

14 Декабрь 2011 - 12:18 AMT
Компания Google планирует запуск системы голосового управления для операционной системы Android, дабы не отстать от “Siri” iPhone 4S компании Apple. Об этом сообщает Geek.com. Он пишет, что функции системы голосового управления для Android будут сходны с “Siri”.
Этот проект Google назвала “Majel”. Предполагается, что он выйдет в конце 2011 или начале 2012 года.
Предварительная версия “Majel” будет работать только для программы Google search, хотя в дальнейшем планируется возможность ее использования и для других программ.