15 Դեկտեմբեր 2011 - 08:47 AMT
Հայաստանի կառավարությունը դեկտեմբերի 15 նիստում հաստատել է հանրապետության Փոքր և միջին ձեռնարկատիրությանը պետական աջակցության 2012 թվականի ծրագիրը: Ինչպես հաղորդել է Հայաստանի էկոնոմիկայի նախարար Տիգրան Դավթյանը՝ 2012թ պետբյուջեից հատկացված միջոցներից 150 մլն դրամով կշարունակվի աջակցությունը փոքր և միջին բիզնեսի տարբեր ձևաչափերին:
Մասնավորապես, նախարարի խոսքով, 2012թ երեք անգամ կավելանա փոքր և միջին ձեռնարկատիրության վարկավորումը՝ «ՓՆՁ ներդրումներ» ՈւՎԿ-ի միջոցով: Ծրագրվում է, որ այդ կառույցի կողմից փոքր և միջին բիզնեսի ֆինանսավորումը կհասնի մոտավորապես 5մլրդ դրամի:

Правительство Армении на заседании 15 декабря одобрило программу государственной поддержки малого и среднего бизнеса республики. Как сообщил министр экономики Армении Тигран Давтян, в рамках выделенных из госбюджета на 2012 год средств примерно в 150 млн. драмов будет продолжено содействие МСБ в разных форматах.
В частности, по словам министра, в 2012 году в три раза будут увеличены размеры прямого кредитования МСБ посредством УКО “МСБ инвестиции”. Планируется, что объем финансирования МСБ этой структурой достигнет около 5 млрд. драмов.