Դեկտեմբերի 15-ին «ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԷՔՍ ԱՐՄԵՆԻԱ» ԲԲԸ-ում կայացել է 5,780,000 ԱՄՆ դոլարի առք եւ վաճառք` 382.5 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին կշռված փոխարժեքով: Փակման գինը կազմել է 382.5 դրամ:
Ընդ որում, դեկտեմբերի 15-ին ԱՄՆ 1 դոլարի միջին կշռված փոխարժեքը կազմել է 382.29 դրամ` դեկտեմբերի 14-ի համեմատ նվազելով 0.04 կետով: Միաժամանակ 1 եվրոյի փոխարժեքը կազմել է 495.91 դրամ ` նվազելով 2.85 կետով, իսկ ռուսական 1 ռուբլու փոխարժեք նվազել է 0.03 կետով` կազմելով 12.00 դրամ: Այդ մասին հաղորդում է Հայաստանի Կենտրոնական բանկի մամլո ծառայությունը:

15 Декабрь 2011 - 12:29 AMT
На фондовой бирже NASDAQ OMX Армения 15 декабря было реализовано сделок по купле-продаже валюты на сумму $ 5,78 млн. по среднему курсу 382,5 драмов за 1 доллар США. Цена закрытия составила 382,5 драма.
При этом среднерыночный курс 1 доллара США 15 декабря составил 382,29 драма, увеличившись по сравнению со 14 декабря на 0.04 пункта. В то же время, курс 1 евро составил 495,91 драма, сократившись на 2.85 пункта, а курс 1 российского рубля сократился на 0.03 – до 12,00 драма. Об этом сообщает пресс-служба Центрального банка.