Գործարկվել է armatner.am՝ «Հովհաննես Իմաստասեր Կաթողիկոս Օձնեցի» բարեգործական հիմնադրամի կայքը: Կայքում առկա է եռալեզու տեղեկատվություն հիմնադրամի ծրագրերի մասին, մասնավորապես շեշտը դրված է հայկական հնադարյան գլուխգործոցներից Օձունի Սուրբ Մարիամ Աստվածածնի եկեղեցու վերածննդի վրա։
Կայքում առանձին բաժիններով ներկայացված են հիմնադրամի նպատակներն ու խնդիրները, ֆինանսական հաշվետվությունները, գործընկերների հետ կնքված հուշագրերն ու համաձայնագրերը, վավերագրական ֆիլմեր Օձուն գյուղի և այնտեղ գտնվող սրբատեղիի վերաբերյալ
«Հաշվեհամարներ» բաժնում առկա տեղեկատվությունը նրանց համար է, ովքեր պատրաստակամություն կհայտնեն նյութապես սատարել Օձունի եկեղեցու վերականգմանը: Այսօր արդեն բարերարների ցանկում տասից ավելի Հայաստանի և Ռուսաստանի քաղաքացիների անուններ կան:
Առաջիկայում կայքում տեղադրվելու են տեղեկություններ նաև Օձունի եկեղեցու վերականգնումն իրականացնող շինարարական կազմակերպությունն ընտրելու մրցույթի մասին։ Ապա փուլ առ փուլ տեղեկություններ կտրամադրվեն բուն աշխատանքների վերաբերյալ, որոնք կտևեն մոտ 3 տարի:
Հիմնադրամի հոգաբարձուների խորհրդի անդամները կպատմեն կայքի այցելուներին հայ ժողովրդի կյանքում Օձունի եկեղեցու ունեցած դերի մասին:
Նախատեսվում է, որ հիմնադրամի աշխատանքի հաջորդ փուլը կլինի հանրապետության տարածքում պատմական հուշարձաններից այնպիսի մեկի վերականգնումը, որը կապված է Հայաստանի և Ռուսաստանի համատեղ պատմության հետ:

В Интернете начал функционировать сайт Благотворительного фонда “Ованнес Имастасер Катохикос Одзнеци” www.armatner.am. Интернет пополнился источником информации на армянском, русском и английском языках о программах фонда, среди которых ведущее место занимает возрождение одного из шедевров древнеармянской архитектуры – Одзунского монастыря.
Цели и задачи новой благотворительной организации изложены в ее уставе. В разделе “Документы” будут публиковаться регулярные отчеты о финансовой деятельности фонда, меморандумы и соглашения с партнерами, а “Реквизиты” адресованы тем, кто выразит готовность оказать материальную поддержку восстановлению Одзунского монастыря. Уже сегодня в списке благотворителей, тоже размещенном на сайте, более десяти граждан России и Армении.
Особый интерес в разделе “Пресс-центр” представляют видеофильмы о селе Одзун и расположенной на его территории святыне.
В ближайшей перспективе основное содержание сайта составит информация о тендере по выбору специализированной строительной организации, которой будет поручена реставрация Одзунского монастыря, а затем и о ходе восстановительных работ, рассчитанных примерно на 3 года.
Члены Совета попечителей Благотворительного фонда “Ованнес Имастасер Катохикос Одзнеци”, состоящего из ярких представителей национальной интеллигенции, расскажут посетителям сайта о роли Одзунского монастыря в истории и культуре армянского народа.
Предполагается, что следующим этапом работы фонда станет восстановление одного из исторических объектов на территории республики, связанного с совместной историей Армении и России.