Facebook-ն իր պաշտոնական բլոգում հայտնում է, որ Timeline-ը՝ օգտագործողի անձնական էջի նոր ինտերֆեյսը գործարկում է արդեն ողջ աշխարհով՝ բոլոր օգտագործողների համար։ Ակտիվացնելով Timeline-ն՝ օգտագործողն ունի հնարավորություն 7 օր ուսումնասիրել նոր ֆունկցիաները, խմբագրման եղանակները և այլն։ 7օր անց օգտագործողի էջն այցելողները կտեսնեն էջը Timeline տարբերակով։Facebook-ը գործարկել է նաև Timeline-ը բջջային՝ վեբ և Android տարբերակների համար։ Ինչպես գրում է սոցիալական ցանցի պաշտոնական բլոգը, Timeline-ը ավելի տեսանելի է դարձնում կիսածները և հավաքում է կյանքի լավագույն պահերը մի տեղում։
Բջջային Timeline-ում նույնպես երևում են օգտագործողի բոլոր հրապարակումները՝ նկարները, քարտեզը, բաժանորդագրությունները և գրառումները։
Բջջային Timeline-ը հասանելի է m.facebook.com հասցեով սոցիալական ցանց մուտք գործելիս և Facebook-ի Android ծրագրով՝ Android 1.8.1 սկսած ավելի բարձր տարբերակների համար։

16 Декабрь 2011 - 07:50 AMT
В своем официальном блоге Facebook сообщает, что новый интерфейс личной страницы пользователя уже доступен всем пользователям и используется во всем мире. Активировав Timeline, пользователь получит возможность 7 дней изучать новые функции, методы редактирования и др. Через 7 дней посетители уже смогут увидеть его страницу в Timeline-версии.
Facebook также запустил Timeline для смартфонов Android и в виде веб-версий. Как пишет официальный блог социальной сети, Timeline собирает лучшие моменты жизни вместе. Система автоматически сортирует в хронологическом порядке опубликованные материалы, но пользователь может настроить отображение материалов в “истории” как пожелает.
В мобильной версии Timeline также видны все публикации пользователя: фотографии, карта, записи и т.д.
Мобильная версия Timeline доступна при посещении адреса m.facebook.com социальной сети, а также для программы Android 1.8.1 и для более высоких версий.