Դեկտեմբերի 16-ին «ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԷՔՍ ԱՐՄԵՆԻԱ» ԲԲԸ-ում կայացել է 2.9 մլն ԱՄՆ դոլարի առք և վաճառք` 382.27 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին կշռված փոխարժեքով: Փակման գինը կազմել է 382.50 դրամ:
Դեկտեմբերի 16-ին ԱՄՆ 1 դոլարի միջին կշռված փոխարժեքը կազմել է 382.23 դրամ` դեկտեմբերի 15-ի համեմատ նվազելով 0.06 կետով: Միաժամանակ 1 եվրոյի փոխարժեքը կազմել է 498.16 դրամ` ավելանալով 2.25 կետով, իսկ ռուսական 1 ռուբլու փոխարժեքմ ավելացել է 0.02 կետով` կազմելով 12.02 դրամ: Այդ մասին հաղորդում է Հայաստանի Կենտրոնական բանկի մամլո ծառայությունը:

На фондовой бирже NASDAQ OMX Армения 16 декабря было реализовано сделок по купле-продаже валюты на сумму $ 2,9 млн. по среднему курсу 382,27 драмов за 1 доллар США. Цена закрытия составила 382,50 драма.
При этом среднерыночный курс 1 доллара США 16 декабря составил 382,23 драма, сократившись по сравнению со 15 декабря на 0.06 пункта. В то же время, курс 1 евро составил 498,16 драма, увеличившись на 2.25 пункта, а курс 1 российского рубля увеличился на 0.02 – до 12,02 драма. Об этом сообщает пресс-служба Центрального банка.