2011թ. հունվար- նոյեմբերին Երևանի «Զվարթնոց» օդանավակայանը փոխադրել է 1 473 733 ուղևոր` 2010 թվականի նույն ժամանակահատվածի 1 478 948 ուղևորի համեմատ, հաղորդում է Հայաստանի Քաղավիացիայի գլխավոր վարչության (ՔԱԳՎ) մամլո ծառայությունը: Նշված ժամանակահատվածում երկիր է ժամանել 716 454 մարդ` 2010 թվականի 717 004 -ի դիմաց, մեկնել է 757 279 մարդ` 2010 թվականի 761 944 -ի դիմաց:
2011թ. հունվար- նոյեմբերին «Զվարթնոց» օդանավակայանով տեղափոխվել է մոտ 8 736 տոննա բեռ` 2010թ. 7759տոննայի դիմաց: Մասնավորապես, արտահանվել է 4 042 տոննա բեռ` 2010թ. 2742 տոննայի դիմաց և ներկրվել է 4159 տոննա` 2010թ. 4 764 տոննայի դիմաց:
Թռիչքների ու վայրէջքների ընդհանուր թիվն օդանավակայանում հաշվետու շրջանում կազմել է 9 039 ` 2010թ. 8 950 -ի դիմաց։

17 Декабрь 2011 - 08:50 AMT
За одиннадцать месяцев 2011 года услугами аэропорта «Звартноц» воспользовалось более 1,4 млн пассажиров
В январе-ноябре 2011 года через международный аэропорт «Звартноц» было перевезено 1 473 733 пассажиров по сравнению с 1 478 948 пассажирами за аналогичный период 2010 года, сообщает пресс-служба Главного управления гражданской авиации (ГУГА) Армении. За указанный период в страну прибыло 716 454 человек против 717 004 человек в 2010 году, а отбыло – 757 279 человек против 761 944 человек в 2010 году.
При этом за указанный период через аэропорт «Звартноц» было перевезено порядка 8 736 т груза против показателя за 2010 год в 7759 т. В частности, было экспортировано 4 042 т груза против 2 995 т в 2010 году и импортировано 4 694 т против 4 764 т в 2010 году.
Общее число взлетов и посадок в аэропорту «Звартноц» за отчетный период составило 9 039 против 8 950 за 2010 год.