19 Դեկտեմբեր 2011 - 14:18 AMT
Հրապարակվել են ՀՀ ֆինանսների նախարարությունում ս.թ. դեկտեմբերի 15-ին անցկացված հաշվապահների որակավորման քննության արդյունքները:
Համաձայն հրապարակված տվյալների` հրավիրված 21 դիմորդներից քննությանը մասնակցել են 8 դիմորդ, որոնցից հաշվապահների որակավորման վկայական է շնորհվել 7-ին:
2011 թվականի ընթացքում անցկացվել է հաշվապահների որակավորման 20 քննություն, որոնց արդյունքներով 159 դիմորդի տրվել է որակավորված հաշվապահի վկայական:
Հայաստանի Հանրապետությունում 19.12.2011թ. դրությամբ որակավորման վկայական ունի 500 հաշվապահ, հաղորդում է Հայաստանի ֆինանսների նախարարության մամուլի ծառայությունը:

По результатам очередного экзамена по квалификации бухгалтеров, проведенного в Министерстве финансов Армении, 19 декабря 7 бухгалтеров получили соответствующие сертификаты. Всего на экзамен было приглашено 21 претендент, из которых только 8 приняли участие в экзамене.
В общей сложности в 2011 году было проведено 20 экзаменов, в результате чего квалификационные свидетельства получили 159 человека.
По состоянию на 19 декабря 2011 года сертификаты соответствия в Армении имеют 500 бухгалтеров, сообщает пресс-служба Министерства финансов Армении.