20 Դեկտեմբեր 2011 - 14:39 AMT
Ինչպես հայտնու է Հայաստանի փոստային օպերատորի մամլո ծառայությունը, փոստային բնագավառում ենթակապալով տրամադրվող (outsourced), ըստ սպասարկման կետերի (point of sales) բաշխված ծրագրային լուծումների համաշխարհային առաջատար մատակարար Escher Group ընկերությունը պատիվ ունի հայտարարելու, որ իր Riposte Essential արտադրանքն ընդգրկվել է Հայաստանի փոստային ոլորտի արդիականացման ծրագրի մեջ:
Հայաստանի Հանրապետության փոստային կապի ազգային օպերատոր «Հայփոստ»-ը Riposte Essential ծրագիրը կներդնի իր ողջ ցանցում 2012թ.-ի ընթացքում: Պայմանագիրը, որն ընդգրկում է արտոնագիրը, ներդրումը, տեխնիկական սպասարկումը և շահագործումը արժե 1.5 միլիոն դոլար և նախատեսված է 5 տարվա համար:
Riposte Essential–ը ցանցային սպասարկման կազմակերպման համապարփակ լուծում է: Այս ծրագիրն այսօր օգտագործվում է աշխարհի մի շարք առաջատար փոստային օպերատորների կողմից, ինչպես նաև` պահանջկոտ գործարար միջավայրերում: Մեկնաբանություն տալով մրցույթը շահելու մասին` Էսչերի գլխավոր տնօրեն Լայամ Չըրչը նշել է. «Մենք ուրախ ենք, որ «Հայփոստ»-ն ընտրել է Escher Group-ը` որպես իր ծրագրային ապահովման մատակարար: Մեր ծրագիրը Հայաստանի փոստային բաժանմունքներին կտա այն ճկունությունը, որն անհրաժեշտ է` արձագանքելու համար բիզնես միջավայրի փոփոխություններին: Այս մրցույթը շահել ենք Էսչերի ամբողջ թիմի հետ միասին մեկ տարվա քրտնաջան աշխատանքի արդյունքում (այն օգոստոսից ընդգրկված է Լոնդոնի ֆոնդային բորսայի AIM շուկայում):

Национальный почтовый оператор Армении ЗАО «Айпост» и компания «Escher Group», которая является мировым поставщиком услуг аутсорсинга и программного обеспечения для почтовых операторов, подписали соглашение на $1,5 млн.
Как сообщает пресс-служба почтового оператора Армении, пятилетний договор включает в себя лицензию, инвестиции, техобслуживание и эксплуатацию программы «Riposte Essential».
В рамках модернизации почтовой сети Армении «Айпост» будет реализовывать данную программу на протяжении всего 2012 года. «Мы рады, что «Айпост» выбрал «Escher Group» как поставщика своего программного обеспечения. Наш продукт придаст почтовым отделениям Армении гибкость, отвечающую изменениям бизнес-среды», – сказал генеральный директор «Escher Group» Лиама Чарча.
На сегодняшний день программа «Riposte Essential» внедрена в сети ведущих почтовых операторах, а также в крупны компания 30 странах мира, в частности, Ирландии, Австрии, Дании, Норвегии, Северной Африке, Сингапуре, США и Великобритании. Программное обеспечение компании «Escher Group» предназначено для почтовых операторов, которые хотят расширить спектр традиционных услуг, тем самым снижая затраты и повышая эффективность работы.