2012-ին Լաս Վեգասում կայանալու է տեղեկատվական տեխնոլոգիաների աշխարհում տարվա ամենասպասված ցուցահանդեսներից մեկը՝ էլեկտրոնային տեխնիկայի ցուցահանդես CES-ը։Նման մեծ ցուցահանդեսների ժամանակ մեծ և ճանաչված ընկերությունները ներկայացնում են աշխարհին իրենց նոր արտադրանքը։ Ամերիկյան մամուլում օրերցօր կանխատեսումներ են անում, թե ինչ նորույթներ կլինեն CES 2012-ին։
Eweek-ը հրապարակել է իր կանխատեսումները։
Մի քանի օր առաջ Microsoft –ը հայտնեց, որ սա լինելու է վերջին CES-ը, որին իրենք կմասնակցեն։ Ենթադրվում է, որ CES 2012-ին Microsoft-ը կներկայացնի Windows 8 օպերացիոն համակարգով աշխատող պլանշետային համակարգիչ։ Windows 8-ը նախագծված է թե՛ պլանշետների, թե՛ համակարգիչների համար։ Ենթադրվում է նաև, որ Microsoft-ը կցուցադրի իր Kinect սարքերի ծրագրային փաթեթը, որով ծրագրավորողները կկարողանան նախագծել Kinect ծրագրեր կոմերցիոն նպատակներով։
Ըստ Eweek-ի կանխատեսումների, հնարավոր է, որ CES-ում հատուկ ուշադրություն գրավեն HDTV-ներ արտադրողները, դրանց թվում են Samsung-ը, Sony-ն և այլ հեռուստացույց արտադրողներ։ Ըստ ամերիկյան մամուլում շրջանառվող լուրերի, հավանաբար Samsung-ը կցուցադրի հեռուստացույց, որը հեռակառավարվում է Android պլանշետի միջոցով։
CES 2012-ին սպասվում է նաև գերհզոր՝ Quad-core պրոցեսորներով աշխատող պլանշետների և սմարթֆոնների, ուլտրաբուքերի և Chromebook-երի ցուցադրություն։
CES 2012-ին ենթադրվում է, որ չեն ցուցադրվի netbook-եր։ Քանի որ դրանք արդեն «անցած դար են»։ CES 2012-ին չի ներկայանալու նաև Apple ընկերությունը։

23 Декабрь 2011 - 09:27 AMT
На крупнейшей выставке CES 2012 “Microsoft” представит планшет, работающий по операционной системе Windows 8
В 2012 году в Лас-Вегасе откроется одна из самых известных выставок мира в области информационных технологий – выставка электронной техники CES.
Во время выставки известные крупные компании представляют свою новую продукцию. В американской прессе уже делаются прогнозы относительно новинок выставки CES 2012.
Несколько дней назад компания “Microsoft” заявила, что это будет последняя выставка CES, в которой она примет участие. Предполагается, что на CES 2012 “Microsoft” представит планшет, работающий по операционной системе Windows 8. ОС Windows 8 разработана как для планшетов, так и для компьютеров. Также предполагается, что “Microsoft” представит программный пакет для своих устройств Kinect, с помощью которых разработчики смогут проектировать программы Kinect в коммерческих целях.
Согласно прогнозам Eweek, возможно под пристальным вниманием посетителей CES окажутся производители HDTV, в их числе и крупные производители телевизоров – компании Samsung, Sony и др. Согласно сведениям, распространенным в американских СМИ, Samsung представит телевизор с дистанционным управлением посредством планшета.
На CES 2012 ожидается показ планшетов и смартфонов, ультрабуков и Chromebook, оснащенных сверхмощным процессором Quad-core.
Скорее всего, на CES 2012 не будут представлены netbook, поскольку они в некотором роде “морально устарели”. Компания Apple не примет участия в данном мероприятии.