23 Դեկտեմբեր 2011 - 11:41 AMT
«ԱրմենՏել»-ը մինչև տարեվերջ կավարտի Սիսիան քաղաքի հեռախոսային ցանցի և ավտոմատ հեռախոսակայանների թվայնացման աշխատանքները: Աշխատանքները ներառում են քաղաքային ցանցի կապիտալ նորոգումը և վերակառուցումը, ինչպես նաև քաղաքային հեռախոսակապի բոլոր հաճախորդների վերամիացումը նոր թվային գծերին: Սիսիան քաղաքի «ԱրմենՏել» ընկերության քաղաքային ցանցի հեռախոսահամարները կդառնան հնգանիշ` գործող քառանիշ համարների առջև կավելանա «2» թիվը: Սիսիան քաղաքի կոդը կդառնա եռանիշ (283), նախկին քառանիշի (2830) փոխարեն:
«2012-ին «ԱրմենՏել»-ը կշարունակի առաջնորդվել ենթակառուցվածքների արդիականացման և զարգացման ռազմավարությամբ: Հայաստանի միասնական օպերատորի բազմամիլիոնանոց ներդրումներն ուղղված են ձայնային ծառայությունների որակը բարելավելուն և ինտերնետը հասանելի դարձնելուն ոչ միայն մայրաքաղաքում, այլ նաև բոլոր բնակավայրերում», – նշել է «ԱրմենՏել» գլխավոր տնօրեն Իգոր Կլիմկոն:
Թվային կայաններին արդեն իսկ միացված է «ԱրմենՏել» ընկերության ֆիքսված կապի բաժանորդների 83%-ը ամբողջ Հայաստանում, իսկ բաժանորդային ցանցի մալուխների ընդհանուր երկարությունը գերազանցում է 13000 կմ:

23 Декабрь 2011 - 11:41 AMT
Компания “АрменТел” до конца года завершит оцифровку абонентской сети и автоматических телефонных станций города Сисиан. Работы включают капитальный ремонт и реконструкцию абонентской сети города и переключение всех клиентов городской телефонной связи на новые цифровые линии. Номера городской связи “АрменТел” в городе Сисиан станут пятизначными: добавится цифра “2” перед действующим четырехзначным номером. Код г. Сисиан станет трехзначным (283) вместо четырехзначного (2830).
“В грядущем 2012 году компания “АрменТел” продолжит следовать ранее намеченной стратегии развития и модернизации инфраструктуры. Многомиллионные инвестиции универсального оператора Армении направлены на то, чтобы сделать качественные услуги голосовой связи и Интернета доступными не только в столице, но и во всех населенных пунктах нашей страны», – отметил Генеральный директор компании “АрменТел” Игорь Климко. Следует отметить, что к цифровым станциям телефонной связи “АрменТел” уже подключены около 83% абонентов фиксированной связи компании по всей Армении. Общая протяженность кабелей абонентской сети компании превышает 13 000 км.