23 Դեկտեմբեր 2011 - 12:41 AMT
Google+ սոցիալական ցանցի այցելուների թիվը նոյեմբեր ամսվա տվյալներով կազմել է 66,7 միլիոն։ Այս թիվը 2 միլիոնով աճ է համեմատած հոկտեմբերի հետ։ Այս մասին գրում է TechCrunch-ը, հղում տալով ComScore վիճակագրական ծառայությանը։
ComScore-ի տվյալները ցույց են տալիս, որ Google+ լսարանը շարունակում է աճել, սակայն պետք է նշել, որ աճի տեմպերը դանդաղ են ընթանում՝ համեմատած ստեղծման առաջին մի քանի ամիսների հետ։ Չնայած այս ամենին, այցելությունների քանակով այն զբաղեցնում է 4-րդ հորիզոնականը Facebook-ից, Twitter-ից և LinkedIn-ից հետո, ըստ ComScore-ի։
Facebook այցելողների թիվը կազմել է 793 միլիոն, իսկ Twitter-ինը և LinkedIn-ինը՝ համապատասխանաբար 167,9 և 94,8 միլիոն։ Հիշենք, որ 2011-ի հոկտեմբերին Google-ի գլխավոր տնօրեն Լարի Փեյջը նշել էր, որ սոցիալական ցանցի օգտագործողների թիվն անցել է 40 միլիոնը։ Պետք է նշել, որ առաջին 20 միլիոնին Google+-ը 43 անգամ ավելի արագ է հասել, քան երբևէ Twitter-ը կամ Facebook-ը։

23 Декабрь 2011 - 12:41 AMT
Число посетителей социальной сети Google+ по данным за ноябрь составило 66,7 миллионов человек. Это в два раза больше, чем октябре. Об этом пишет TechCrunch, ссылаясь на данные статистической службы ComScore.
Данные ComScore показывают, что аудитория Google+ продолжает расти, однако, следует отметить, что растет довольно медленно, по сравнению с первыми месяцами создания сети. Несмотря на это, по числу посетителей она занимает четвертое место после Facebook, Twitter и LinkedIn, согласно ComScore.
Число посетителей Facebook составило 793 миллионов человек, а Twitter и LinkedIn – соответственно, 167,9 и 94,8 миллионов человек.
В октябре 2011 года генеральный директор Google Ларри Пейдж отметил, что число пользователей социальной сети превысило 40 миллионов человек. Следует отметить, что первых 20 миллионов пользователей Google+ зарегистрировал в 43 раза быстрее, чем Twitter или Facebook.