Դեկտեմբերի 19-23-ն ընկած ժամանակահատվածում արտարժույթի ներբանկային շուկայում Հայաստանւ բանկերի կողմից գնվել է 109,471,347 ԱՄՆ դոլար 381.70 դրամ ԱՄՆ մեկ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով, եւ վաճառվել 117,604,605 ԱՄՆ դոլար 383.09 դրամ ԱՄՆ մեկ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով:
«ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԵՔՍ ԱՐՄԵՆԻԱ» ԲԲԸ–ում նշված ժամանակահատվածում իրականացվել է 23,830,000 ԱՄՆ դոլարի առք եւ վաճառք 382.83 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով:
Միջբանկային շուկայում իրականացվել է 200,000 ԱՄՆ դոլարի առք եւ վաճառք 382.25 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով, հաղորդում է Հայաստանի Կենտրոնական բանկի մամուլի ծառայությունը:
Դեկտեմբերի 12-18-ն ընկած ժամանակահատվածում բանկերի կողմից դրամով տրամադրված վարկերի ծավալը կազմել է 31.3 մլրդ դրամ, իսկ ԱՄՆ դոլարով տրանդրավածների ծավածը կազմել է 43 մլն դոլար:

23 Декабрь 2011 - 13:29 AMT
С 19 по 23 декабря на внутривалютном банковском рынке Армении банками было куплено 109,471,347 долларов США по 381.70 драма/1 доллар США и продано 117,604,605 долларов США по 383.09 драма/1 доллар США.
За аналогичный период на бирже NASDAQ OMX Армения было реализовано сделок по купле-продаже на сумму 23,830,000 долларов США по 382.83 драма/1 доллар США.
За этот же период на межбанковском рынке было реализовано сделок по купле-продаже на сумму 200,000 долларов США по 382.25 драма/1 доллар США.
С 12 по 18 декабря объем предоставленных банками драмовых кредитов составил 31,3 млрд. драмов, а долларовых кредитов – 43 млн. долларов США, сообщает пресс-служба Центрального банка Армении.