26 Դեկտեմբեր 2011 - 07:49 AMT
Sony ընկերությունը համաձայնել է վաճառել Samsung-ին LCD համատեղ ձեռնարկության բաժնի գրեթե 50%-ը 940 միլիոն դոլարով: Այս մասին այսօր հայտնել է Samsung-ը, գրում է BBC-ին:Ձեռնարկությունը հունիսին կրճատել էր իր կապիտալի 15%-ը և հայտնել, որ Sony-ն նպատակ ունի անցնել մատչելի աութսորսինգի իր հարթ էկրան հեռուստացույցների արտադրության համար: Մինչդեռ Samsung-ն առաջ էր գնում և գնում նոր սերնդի էկրաններ:
Նոյեմբերին Sony-ն հայտնեց, որ արդեն 4 տարի շարունակ ֆինանսական արդյունքները կորուստներ են ցույց տալիս:
Sony-ն հույս է հայտնել, որ Samsung-ի հետ միասին LCD հեռուստացույցների բիզնեսում մեծ հաջողությունների կհասնի՝ կրճատելով ծախսերը 50 միլիարդ յենով:

26 Декабрь 2011 - 07:49 AMT
Компания Sony приняла решение выйти из совместного предприятия по выпуску жидкокристаллических панелей S-LCD, в котором она являлась партнером Samsung Electronics и продать свою долю – 50% совместного производства, которая составляет 940 миллионов долларов. Об этом заявили в компании Samsung, пишет BBC.
В июне компания сократила свой капитал на 15%, заявив, что компания Sony намерена перейти на производство жидкокристаллических панелей S-LCD.
В ноябре Sony заявила, что вот уже 4 года подряд она несет финансовые убытки.
Соглашение также предусматривает продолжение сотрудничества между Sony и Samsung в развитии технологии жидкокристаллических панелей. Компания Sony выразила надежду, что Samsung в деле производства LCD-телевизоров достигнет значительных успехов, сократив расходы на 50 миллиардов йен.