26 Դեկտեմբեր 2011 - 11:42 AMT
LG ընկերությունը հայտնել է 55 դյույմ անկյունագծով OLED հեռուստացույցի թողարկման մասին, որի հակադրության հարաբերակցությունն է 100,000:1-ի: Հեռուստացույցն ուն 5 մմ հաստություն և լայն գունային գամմա:
«Չնայած OLED տեխնոլոգիայով հեռուստացույցները մեր ապագան են համարվում, սակայն դրանք նախատեսվել են միշտ փոքր էկրանների համար և բարձր գին են ունեցել: Մեր 55 դյույմ անկյունագծով OLED հեռուստացույցը կփոխի այս «կարծրատիպերը» և կդառնա մասսայական»,-ասել է LG ներկայացուցիչ Սանգ Բեոմ Հանը:
Ինչպես գրում է Mashable-ը, նմանատիպ անկյունագծով և տեխնոլոգիայով հեռուստացույցների մասին մենք կլսենք CES 2012-ի՝ աշխարհում էլեկտրատեխնիկայի ոլորտում ամենասպասված ցուցահանդեսի ժամանակ, որը գալիք տարի կկայանա Լաս Վեգասում:

26 Декабрь 2011 - 11:42 AMT
Компания LG заявила о выпуске 55-дюймовой телевизионной панели на органических светодиодах OLED, контрастное отношение которой составляет 1 000 000:1. Толщина телевизора – всего 5 мм, он обладает широким цветовым диапазоном. Он отличается высоким качеством изображения.
“Несмотря на то, что телевизоры класса OLED считаются технологиями будущего, однако ранее их планировалось выпускать с экранами меньших размеров и за более высокую цену. Наш 55-дюймовый телевизор “сломает” эти стереотипы и станет массовым”, – сказал представитель компании LG Санг Беом Хан.
Как пишет Mashable, подобные телевизоры будут представлены на одной из самых известных выставок мира в области информационных технологий – выставке электронной техники CES в Лас-Вегасе.